Notowania

Wall Street: Indeksy kolejny raz w dół

Technologiczny Nasdaq stracił 0,46 proc., a DJIA i S&P500 zniżkowały o 0,47 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zróżnicowany charakter wiadomości, które napłynęły wczoraj z amerykańskiej gospodarki doskonale odzwierciedla to, jak w trakcie sesji zachowywali się inwestorzy. Choć jeszcze kilkanaście minut przed zakończeniem notowań wydawało się, że ostatnia przed dłuższym dla Amerykanów weekendem sesja zakończy się na plusie, to tak się nie stało.

Wszystkie najważniejsze wskaźniki finiszowały pod kreską. Technologiczny Nasdaq stracił 0,46 proc., a DJIA i S&P500 zniżkowały o 0,47 procent.

**

Pierwsze i zarazem najistotniejsze dane zostały zaprezentowane jeszcze przed rozpoczęciem sesji. Okazało się wówczas, że choć w czerwcu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym spadło nieco bardziej niż oczekiwali analitycy (125 tys. wobec prognozowanych 110 tysięcy), to stopa bezrobocia zamiast wzrosnąć z 9,7 do 9,8 proc., spadła do 9,5 procent. Choć taki komplet danych z pewnością nie ułatwił inwestorom podjęcia decyzji, to wszystkie indeksy wystartowały na symbolicznych plusach.

Od tego momentu królowało jednak niezdecydowanie. Pierwsza połowa sesji to zdecydowana przewaga sprzedających, których około 16-tej dodatkowo wsparła wiadomość o gorszych od oczekiwań danych dotyczących zamówień w przemyśle. W maju spadły one w ujęciu miesięcznym o 1,4 proc., choć analitycy prognozowali, że spadek będzie sporo mniejszy.

Druga połowa notowań to już przewaga kupujących, którzy sukcesywnie wypychali indeksy w górę. Tym na kilkanaście minut przed zakończeniem sesji udało się pokonać poziomy czwartkowych zamknięć. Nie udało ich się jednak utrzymać, a zdecydowana przewaga podaży w samej końcówce sesji spowodowała, że wszystkie indeksy finiszowały tracąc około 0,5 procent.

Spośród największych spółek wczorajszą sesję do udanych zaliczą jedynie Verizon i Microsoft. Cena akcji telekomu wzrosła o 2 proc., *a spółki z Redmond o niecałe *0,5 procent. Najmocniejszej przecenie uległy natomiast General Electric (-1,7 proc.) oraz Caterpillar i Bank of America (-1,3 proc.).

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
Tagi: wall street, s&p500, djia, nasdaq, stopa bezrobocia, zatrudnienie, zamówienia w przemyśle, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz