Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wall Street lekko w dół, ale wciąż blisko rekordów

0
Podziel się

Sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami głównych indeksów.

Wall Street lekko w dół, ale wciąż blisko rekordów
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bDzLdCZN

*Sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami. Główne indeksy Wall Street wciąż znajdują się zatem dosłownie _ o krok _ od swoich kilkuletnich maksimów. *

Na zamknięciu Dow Jones Industrial Average spadł o 0,16 procent do 13 971 punktów. Nasdaq Composite zniżkował o 0,06 procent do 3192 pkt., zaś indeks S&P500 o 0,06 procent do 1517 punktów.

Zobacz przebieg sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDzLdCZP

Wielu analityków sądzi, że po ostatnich znacznych wzrostach na Wall Street rynek potrzebuje nieco _ wytchnienia _, by ponownie ruszyć w górę. Dziś miał bardzo dobrą okazję, bowiem na rynki nie napłynęły żadne istotne wiadomości ani z amerykańskiej, ani ze światowej gospodarki.

Warto jednak przypomnieć, że podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia główne indeksy Wall Street wzrosły od 0,3 do niemal procenta. Swoje pięcioletnie maksima poprawiły wówczas zarówno Dow Jones Industrial Average, jak i S&P500. Z kolei technologiczny Nasdaq wspiął się na poziomy, na których nie znajdował się od listopada 2000 roku.

W trakcie jutrzejszej sesji również nie zostaną opublikowane żadne istotne wiadomości z gospodarki, a inwestorzy będą zapewne czekać na to, co prezydent USA Barack Obama powie w orędziu przed Kongresem. W centrum zainteresowania inwestorów będą wszelkie kwestie związane z gospodarką. Przemówienie zaplanowane jest na 21:00 czasu amerykańskiego, a zatem już po zamknięciu jutrzejszej sesji na Wall Street.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDzLdCZV
bDzLdDaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)