Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wall Street najwyżej od początku lutego

Wall Street najwyżej od początku lutego

Fot. Kentannenbaum/Dreamstime

Słabsze dane z amerykańskiej gospodarki w czwartek nie zniechęciły inwestorów do kupowania akcji na nowojorskiej giełdzie.

Za nami kolejna sesja na Wall Street, podczas której przewagę mieli kupujący akcje. Stało się tak pomimo rozczarowania, jakim były dane o sprzedaży detalicznej, a także informacje z rynku pracy.

Główne indeksy na Wall Street podczas czwartkowej sesji
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Według cotygodniowych informacji o liczbie tzw. nowych bezrobotnych do urzędów pracy w USA po raz pierwszy po zasiłki zgłosiło się w ubiegłym tygodniu 339 tysięcy osób. Dane były gorsze od prognoz (330 tysięcy), a także od poprzedniego wyniku (331 tysięcy). Podobnie było ze sprzedażą detaliczną, która wbrew lepszym oczekiwaniom spadła w styczniu o 0,4 procent m/m.

W obu przypadkach obserwatorzy rynku winą za słabsze wyniki obciążają przede wszystkim srogą zimę w USA. A to, jak widać, nie psuje na razie nastrojów wśród inwestorów. Również publikowane w tym sezonie wyniki spółek w większości przypadków były lepsze od wcześniejszych prognoz analityków.

W czwartek przed rozpoczęciem notowań na Wall Street wyniki za czwarty kwartał opublikowała spółka PepsiCo. Zysk na akcję na poziomie 1,05 dolara był lepszy od oczekiwań. W piątek z kolei wyniki publikuje Campbell Soup.
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie