Notowania

giełda
09.10.2009 06:20

Wall Street wciąż rośnie

Powodem takiej sytuacji są wyniki aluminiowego koncernu Alcoa i rynek pracy, na którym jest lepiej niż myślano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Czwartkowe notowania na nowojorskiej giełdzie zakończyły się wzrostami. Inwestorzy z optymizmem przyjęli zaskakująco dobre wyniki kwartalne aluminiowego koncernu Alcoa. Lepsze od oczekiwań okazały się też dane z rynku pracy.

Dobre nastroje na parkiecie zapoczątkowała informacja o pierwszym od 9 miesięcy zysku giganta przemysłu aluminiowego, koncernu Alcoa Inc. Lepsze od oczekiwań wyniki koncernu, który jako jedna z pierwszych dużych firm opublikował wyniki za trzeci kwartał, dały inwestorom nadzieję na pozytywny sezon wyników.

Indeks 30 największych korporacji Dow Jones wzrósł o 0,6 proc. do 9.786,87 pkt. Indeks szerokiego rynku Standard & Poor's 500 zyskał 0,8 proc. i osiągnął poziom 1.065,48 pkt. Technologiczny Nasdaq wzmocnił się o 0,6 proc. do 2.123,93 pkt.

Przewaga kursów akcji rosnących nad spadającymi wynosiła jak 3:1. Właścicieli zmieniło 1,3 mld akcji w porównaniu z 1,1, mld w środę.

Wzrosły ceny złota i ropy. Uncja złota osiągnęła rekordowy poziom 1.059,60 dol. a baryłka ropy podrożała o 2,12 dol. do 71,69 dol.

W czwartek comiesięczne raporty o sprzedaży przedstawiło kilka spółek detalicznych. Firmy pokazały pierwszy wzrost sprzedaży w skali miesiąca od ponad roku. Ich wyniki dają więc nadzieję, że konsumenci powoli wracają do zakupów i przychody w tym kwartale będą wyższe.

Nieco później Departament Pracy poinformował, że liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła w ub. tygodniu do 521 tys., w porównaniu z 554 tys. w tygodniu poprzednim. Był to lepszy wynik niż spodziewali się ekonomiści.

Pomyślne informacje napłynęły wcześniej z sektora usług i bankowego.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz