Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street: Znów rekord indeksu Dow Jones

0
Podziel się:

Giełdy w USA, za wyjątkiem indeksu spółek technologicznych, zakończyły dzisiejszą sesję na plusach.

Wall Street: Znów rekord indeksu Dow Jones
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Najwięcej, bo około 0,8 procent, głównie dzięki spółce Microsoft, zyskał Dow Jones. S&P500 wzrósł o 0,43 procent, a Nasdaq zniżkował o 0,2 procent.

Najlepiej radziły sobie dzisiaj spółki sektora użyteczności publicznej: +1,13 procent, najgorzej zaś sektor opieki zdrowotnej, który stracił 0,39 procent.

Zobacz, jaki przebieg miała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dane z rynku mieszkaniowego wypadły dużo słabiej niż w poprzednim tygodniu. Indeks kredytów na zakup domów w pierwszym tygodniu listopada spadł o 5 procent, lądując na najniższym poziomie w tym roku. Indeks refinansowania również znacznie zniżkował: -8 procent.

Według raportu Challengera, planowana liczba zwolnień wzrosła z 40,29 tys. miesiąc wcześniej do 45,73 tys. w październiku. Wzrost ten spowodowany był głównie masowymi zwolnieniami w amerykańskim koncernie farmaceutycznym Merck, oraz z uwagi na cięcia etatów w sektorze finansowym.

Indeks wskaźników wyprzedzających opublikowany przez Conference Board, zachował dynamikę wzrostu z poprzedniego miesiąca i zwyżkował o 0,7 proc. Według danych w raporcie, tuż przed tymczasowym zamknięciem rządu USA, gospodarka rozwijała się w umiarkowanym tempie, nabierając rozpędu od lipca.

Dynamika roczna, której ewentualne zejście poniżej zera zapowiada z pewnym wyprzedzeniem recesję, przyspieszyła do 4,2 z 4,0 proc. i jest najwyżej od dwóch lat. Dynamiki zanualizowane 3 i 6-cio miesięczne nie wskazują na odwrócenie trendu, a wręcz przeciwnie, na jego umocnienie.

Akcje Microsoftu podrożały dziś o 4,20 proc., po tym jak analityk z banku Nomura podwyższył cenę docelową z $40 do $45. Potencjał do wzrostów wynikać ma z cięcia wydatków, skupu akcji własnych oraz możliwej nominacji Alan-a Mulally z firmy Ford na nowego CEO spółki.

Time Warner opublikował dziś wyniki za 3 kwartał, które okazały się lepsze od prognoz. 13 procentowa różnica między zyskiem na akcję a jego konsensusem, wsparta była głównie wyższymi przychodami z reklamy oraz z opłat za telewizję kablową.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)