Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polimex-mostostal
19.11.2013 16:06

Walne Polimeksu nie uchwaliło emisji warrantów

Dzisiejsze NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R, gdyż uchwały nie otrzymały odpowiedniej większości głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Dzisiejsze NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R, gdyż uchwały nie otrzymały odpowiedniej większości głosów - poinformowała PAP osoba obecna na NWZ.

Wtorkowe walne miało podjąć uchwałę o emisji do 812,5 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 oraz 187,5 mln warrantów serii 2.

Do objęcia warrantów s. 1 mieli być uprawnieni wierzyciele spółki, którzy wyrażą gotowość skonwertowania wierzytelności wobec spółki na kapitał zakładowy, w szczególności wierzyciele będący stronami umowy restrukturyzacyjnej.

Uprawnionymi do objęcia warrantów subskrypcyjnych serii 2 miały być podmioty zainteresowane dokapitalizowaniem spółki, wybrane przez zarząd.

Warranty serii 1 i 2 miały uprawniać do objęcia akcji serii odpowiednio Q i R. Projekty uchwał zakładały warunkową emisję do 812,5 mln akcji s. Q i do 187,5 mln akcji s. R.

Zarząd zakładał, że konwersji na akcje s. Q podlegać będą wierzytelności o łącznej wartości nominalnej do 130 mln zł, a z emisji akcji serii R spółka pozyska środki w kwocie ok. 30 mln zł.

Zarząd Polimeksu na wtorkowej konferencji informował, że oczekuje, iż akcjonariusze zgodzą się na emisję emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1 i 2 oraz, że w przypadku niepodjęcia tych uchwał nie ma obecnie tzw. planu "B".

Przed tygodniem akcjonariusze Polimeksu zdecydowali o uchyleniu uchwały o emisji akcji serii N2 i zgodzili się na emisję 133,4 mln akcji serii P, po czym uchwalono przerwę w NWZ. Walne Polimeksu wyraziło wówczas także zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, spółki pod nazwą Polimex-Mostostal Zakład Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem.

Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

Porozumienie zakłada m.in. przeprowadzenie konwersji wierzytelności należących do wierzycieli: w kwocie ok. 20 mln zł do dnia 30 listopada 2013 r.; w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 30 mln zł do dnia 31 grudnia 2013 r., a w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 100 mln zł do dnia 28 lutego 2014 roku.

Tagi: polimex-mostostal, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz