Notowania

wxf
26.03.2007 11:48

Warimpex chce wybudować 80 hoteli w naszym regionie

Warimpex, który zadebiutował pod koniec stycznia na warszawskim parkiecie, zamierza wspólnie z Louvre Hotels zbudować 80 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warimpex, który zadebiutował pod koniec stycznia na warszawskim parkiecie, zamierza wspólnie z Louvre Hotels zbudować 80 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej.

Firmy zainwestują w projekt w sumie 300-500 mln euro w ciągu pięciu-siedmiu lat.

"W pierwszej fazie inwestycji, zostanie zbudowanych, za kwotę około 150 milionów euro, około 30 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej. W ramach podziału kompetencji Warimpex będzie pełnił rolę developera projektów, natomiast Louvre Hotels będzie zarządzał powstałymi hotelami" - napisano w komunikacie.

Każda z firm będzie posiadać po 50 proc. udziałów w spółce obejmującej zasięgiem swojego działania Europę Środkową (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja z możliwością rozszerzenia na inne kraje regionu).

"Przedsięwzięcie umożliwi obydwu firmom rozwój już istniejących, cieszących się sukcesem marek hoteli klasy ekonomicznej należących do Louvre Hotels: Campanile, Premiere Classe oraz Kyriad. Początek realizacji projektu przewidywany jest na połowę roku 2007, pod warunkiem uzyskania uprzednio wszelkich niezbędnych zezwoleń" - napisano w komunikacie.

Od 1982 roku grupa Warimpex zrealizowała inwestycje w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 850 mln euro, włączając 22 hotele z ponad 5.500 pokojami. Warimpex realizował również projekty m.in. budynków biurowych.

Obecnie Warimpex jest właścicielem i współwłaścicielem jedenastu hoteli z ponad 2.200 pokojami, dziewięciu centrów handlowych i budynków biurowych o łącznej powierzchni około 40 tys. m. kw. w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Warimpex zamierza też wejść w przyszłości na nowe rynki, jak: Rumunia, Ukraina i Słowacja.

Tagi: wxf, warimpex, hotele, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz