Notowania

wxf
25.05.2012 13:55

Warimpex liczy na pozyskanie do 60 mln zł z oferty obligacji

Austriacka spółka nieruchomościowa Warimpex Finanz und Beteiligungs AG planuje przeprowadzić ofertę trzyletnich obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Austriacka spółka nieruchomościowa Warimpex Finanz und Beteiligungs AG planuje przeprowadzić ofertę trzyletnich obligacji niezabezpieczonych na kwotę do 60 mln zł w czerwcu, zapowiedział prezes spółki Franz Jurkowitsch. *

- Spółka chce również sprzedać do 3 nieruchomości, w tym udziały w warszawskim Intercontinentalu, a pozyskane środki wykorzystać na redukcję zobowiązań.

_ Planujemy ofertę obligacji o wartości 60 mln zł na rynku polskim w czerwcu. Pozyskane środki przeznaczymy na refinansowanie i optymalizację struktury zobowiązań. Mogą one zostać wprowadzone na Catalyst i BondSpot _ - powiedział Jurkowitsch.

Dodał, że liczy na zamknięcie transakcji sprzedaży hotelu Intercontinental w ciągu 2 do 3 miesięcy. - _ Trwa due diligence. Zyskowność tej transakcji będzie znacząca dla naszych wyników, aktywo nie jest mocno zlewarowane. Jesteśmy też w trakcie rozmów o sprzedaży kolejnych 2 – 3 projektów, zarówno hotelowych, jak i biurowych, m.in. w Czechach. Liczymy na ich sfinalizowanie tak, aby w ciągu 18 miesięcy zredukować zadłużenie do poziomu sprzed kryzysu finansowego _ - dodał prezes Warimpeksu.

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG miała 0,26 mln euro skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2012 roku wobec 3,01 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 13,85 mln euro wobec 11,42 mln euro rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: wxf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz