Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wxf
27.07.2009 09:37

Warimpex sprzeda hotel

Do połowy sierpnia notowana w Wiedniu i Warszawie austriacka spółka inwestycyjno-deweloperska Warimpex sprzeda hotel za kwotę zbliżoną do 30 mln euro, wynika z wypowiedzi prezesa Franza Jurkowitscha.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/I.M.)

*Do połowy sierpnia notowana w Wiedniu i Warszawie austriacka spółka inwestycyjno-deweloperska Warimpex sprzeda hotel za kwotę zbliżoną do 30 mln euro, wynika z wypowiedzi prezesa Franza Jurkowitscha. *

Spółka rozważa sprzedaż jeszcze jednego hotelu (za ok. 20 mln euro) w tym roku, ale nie wiadomo, czy ta transakcja dojdzie do skutku.

Warimpex pokaże w II kwartale lepsze wyniki, niż w poprzednich trzech miesiącach, wynika z wypowiedzi Jurkowitscha cytowanego przez dziennik _ Parkiet _. Jurkowitsch nie chciał jednak zapewnić, że firma skończy kwartał na plusie.

Według szefa Warimpeksu, spółka może do końca roku nabyć grunty pod dwa projekty w Polsce.W tym roku spółka kupiła już cztery działki (trzy w Polsce i jedną na Węgrzech), według prezesa wydała już 70-80% z 110 mln euro, które w tym roku miała przeznaczyć na inwestycje.

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG miał 10,18 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 1,96 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 14,71 mln euro wobec 18,24 mln euro rok wcześniej.

Tagi: wxf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz