Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warimpex wyda 80 mln euro na hotele

0
Podziel się

Spółka zamierza przeznaczyć w tym roku na inwestycje 80 mln euro.

Warimpex wyda 80 mln euro na hotele
(PAP/Barbara Ostrowska)
bEiycAth

Warimpex zamierza wydać w tym roku na inwestycje 80 mln euro. Spółka rezygnuje z wejścia na rynek ukraiński, ale widzi potencjał w rynku rumuńskim - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

_ Planujemy wydać w tym roku na inwestycje około 80 mln euro, z czego 20 mln euro przeznaczymy na dokończenie budowy hotelu w Łodzi. Jego otwarcie planowane jest na czerwiec tego roku _ - powiedział Franz Jurkowitsch, prezes spółki.

Kolejne 20 mln euro Warimpex zamierza wydać na dokończenie budowy hotelu w Jekaterynburgu.

bEiycAtj

We wtorek Warimpex otwiera czterogwiazdkowy designerski hotel andel's w Berlinie, wybudowany wspólnie z austriacką spółką UBM. Zarządzaniem obiektem zajmie się Vienna International Hotelmanagement. Budowa hotelu pochłonęła 100 mln euro. Hotel ma 557 pokoi, powierzchnia konferencyjna wynosi 3.800 mkw.

_ W normalnych czasach tego typu inwestycja powinna się zwrócić w ciągu 3-5 lat. Mamy jednak kryzys, więc zapewne potrwa to dłużej _ - powiedział Jurkowitsch.

W dalszej perspektywie Warimpex planuje budowę kolejnych hoteli o podwyższonym standardzie.

_ - Rozglądamy się za ziemią we Wrocławiu, może w Gdańsku. Generalnie ceny gruntów mocno spadły, uważamy więc, że to dobry czas na zakupy _ - powiedział prezes.

bEiycAtp

W ramach joint venture z Louvre Hotels Warimpex planuje budowę około 80 hoteli klasy ekonomicznej.

Najbliższe tego typu projekty spółka będzie realizować w Zielonej Górze, Budapeszcie i Wrocławiu.

Jurkowitsch poinformował, że Warimpex zrezygnował z planów wejścia na rynek ukraiński.

_ Jest szereg powodów - trudności z pozyskaniem finansowania, wysokie ceny gruntów, ogólnie zły klimat dla inwestycji w tym kraju _ - powiedział prezes.

bEiycAtq

_ Uważamy natomiast, że duży potencjał ma Rumunia. Może jeszcze nie w 2009 roku, bo najpierw musi się tam unormować sytuacja ekonomiczna, ale w Rumunii zdecydowanie brakuje hoteli _ - powiedział Jurkowitsch.

Jurkowitsch uważa, że chociaż rynek hotelowy jest ogólnie trudny i widoczny jest na nim kryzys, to druga połowa roku powinna już wyglądać lepiej.

_ W przypadku klienta indywidualnego sytuacja jeszcze nie wygląda tak źle, ale jeśli chodzi o korporacje, to widać, że firmy zaczynają oszczędzać i są mniej skłonne do wydawania pieniędzy _ - powiedział prezes.

Dodał, że spółka nie zdecydowała jeszcze, czy wypłaci dywidendę z zysku za 2008 rok. Z zysku za 2007 rok Warimpex wypłacił 0,25 euro dywidendy na akcję.

bEiycAtr

Warimpex jest deweloperem oraz grupą inwestycyjną. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Środkowej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

Obecnie spółka jest właścicielem lub współwłaścicielem 18 hoteli luksusowych i biznesowych o łącznej liczbie ponad 4.200 pokoi oraz siedmiu budynków komercyjnych i biurowych w Polsce, Czechach i na Węgrzech o łącznej powierzchni ok. 31.000 m2.

bEiycAtK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)