Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
21.04.2010 13:02

Warunki rynkowe sprzyjają ofercie PZU

Obecne warunki na rynkach kapitałowych sprzyjają powodzeniu oferty publicznej PZU - poinformowała Katarzyna Iwaniuk-Michalczuk, dyrektor zarządzająca Domu Maklerskiego PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

*Obecne warunki na rynkach kapitałowych sprzyjają powodzeniu oferty publicznej PZU - poinformowała Katarzyna Iwaniuk-Michalczuk, dyrektor zarządzająca Domu Maklerskiego PKO BP. *

_ - Obecne warunki na rynkach kapitałowych są sprzyjające _ - powiedziała Iwaniuk-Michalczuk z DM PKO BP, oferującego akcje spółki.

We wtorek rozpoczęły się zapisy na maksymalnie 25.819.337 akcji serii A i B, stanowiących 29,9 proc. kapitału zakładowego PZU w transzy inwestorów indywidualnych, które potrwają do 28 kwietnia.
_ _

_ - Cały czas obserwujemy w oddziałach duże zainteresowanie ofertą. Zwyczajowo na początku i końcu zapisów jest największe zainteresowanie _ - powiedziała Iwaniuk-Michalczuk.

Maksymalną cenę akcji w transzy inwestorów indywidualnych i uprawnionych ustalono na 312,5 zł. Przedział cenowy w transzy dla instytucji wynosi natomiast 283,50 zł -312,50 zł.

Do 29 kwietnia potrwa budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Zapisy w tej transzy potrwają od 30 kwietnia do 5 maja.

Obecnie trwa roadshow wśród zagranicznych inwestorów. Zarząd PZUdo końca tygodnia prezentuje spółkę inwestorom w Londynie. Do 28 kwietnia zaplanowanych jest w sumie 555 spotkań zarządu PZU z inwestorami na trzech kontynentach.

Zgodnie z harmonogramem ostateczna cena sprzedaży, a także ostateczna liczba sprzedawanych akcji i ich podział na transze zostanie przedstawiony 29 kwietnia.

Spółka ma zadebiutować na GPW do 14 maja. Z nieoficjalnymi informacji PAP wynika, że dokładna data debiutu PZU zostanie określona na początku maja.

Tagi: pzu, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz