Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Węglokoks może wejść na GPW w 2011 roku

0
Podziel się:

Węglokoks, główny eksporter węgla w Polsce, może wejść na GPW w czwartym kwartale przyszłego roku. Jeszcze przed upublicznieniem, prawdopodobnie do kwietnia, planowane jest podwyższenie kapitału spółki poprzez wniesienie 85 proc. akcji Katowickiego Holdingu Węglowego.

Węglokoks może wejść na GPW w 2011 roku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Węglokoks, główny eksporter węgla w Polsce, może wejść na GPW w czwartym kwartale przyszłego roku. Jeszcze przed upublicznieniem, prawdopodobnie do kwietnia, planowane jest podwyższenie kapitału spółki poprzez wniesienie 85 proc. akcji Katowickiego Holdingu Węglowego - poinformował Bogusław Oleksy, wiceprezes Węglokoksu.

_ - Przedstawiliśmy wstępną koncepcję podwyższenia kapitału poprzez wniesienie akcji Katowickiego Holdingu Węglowego. Wnioskujemy o 85 proc. akcji KHW _ - powiedział dziennikarzom wiceprezes Oleksy.
_ _

_ - Zakładamy, że do kwietnia przyszłego roku do tego podwyższenia kapitału dojdzie. Musi być zgoda Rady Ministrów _ - dodał.

Po wchłonięciu KHW Węglokoks ma wejść na giełdę._ - Myślę, że w 2011 roku spółka zostanie upubliczniona, prawdopodobnie w czwartym kwartale _ - powiedział Oleksy.

Dodał, że można się spodziewać zarówno nowej emisji akcji, jak i sprzedaży akcji przez Skarb Państwa.
_ _

_ - Przygotowujemy się do wyboru doradcy prawnego, rozesłaliśmy zapytania do wybranych podmiotów. Po jego wyborze będziemy wybierać doradcę finansowego. Trwa proces przygotowania sprawozdań pod MSR w Węglokoksie, równolegle taki proces jest prowadzony w KHW _ - powiedział Oleksy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)