Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwano wykonawcę Stadionu Narodowego do zapłaty 308,8 mln zł kar

0
Podziel się:

Narodowe Centrum Sportu wezwało generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego do zapłaty kar umownych w wysokości 308,8 mln zł za zwłokę w realizacji inwestycji.

Wezwano wykonawcę Stadionu Narodowego do zapłaty 308,8 mln zł kar
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bEUXqjxN

*Narodowe Centrum Sportu wezwało generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego do zapłaty kar umownych w wysokości 308,8 mln zł za zwłokę w realizacji inwestycji - podały PBG i Hydrobudowa w komunikatach. PBG i Hydrobudowa uważają żądanie za bezzasadne. *

Budowę warszawskiego stadionu realizowało konsorcjum firm w składzie: Hydrobudowa Polska (lider konsorcjum od 14 czerwca 2011 r.), PBG, Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska.

_ NCS wzywa generalnego wykonawcę do zapłaty kar umownych z tytułu zwłoki w osiągnięciu całkowitego zakończenia wykonania w wysokości 25 proc. wysokości całości wynagrodzenia netto, tj. w wysokości 308.832.531,30 zł, w terminie 10 dni od dnia doręczenia pisma _ - napisano w raportach.

bEUXqjxP

Według zarządów spółek żądanie zapłaty kar jest bezzasadne.

_ Spółka zamierza podjąć wszelkie możliwe kroki prawne, łącznie z wystąpieniem na drogę sądową przeciwko zamawiającemu, mające na celu ochronę interesu spółki _ - napisano w komunikacie.

bEUXqjxV
bEUXqjyq
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)