Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wiążące oferty na Energę na przełomie lipca i sierpnia

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa spodziewa się ofert wiążących na 82,9 proc. akcji spółki Energa na przełomie lipca i sierpnia, poinformował minister skarbu Aleksander Grad.

Wiążące oferty na Energę na przełomie lipca i sierpnia
(PAP/Leszek Szymański)

_ - W przyszłym tygodniu będzie krótka lista, a ofert wiążących spodziewamy się na przełomie lipca i sierpnia _ - powiedział Grad podczas konferencji prasowej w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Do wtorku MSP czekało na oferty wstępne. Ich złożenie potwierdziły: Polska Grupa Energetyczna (PGE)
, czeski CEZ, Kulczyk Investments (który chce kupić Energę razem z partnerami - funduszami infrastrukturalnymi), a także fundusz Penta Investments.

Wśród oferentów wymienia się także GDF Suez, zależną od włoskiego Enela spółkę Slovenske Elektrarne, Mercurię (d. J & S) oraz Green Pole Energy.

Według nieoficjalnych informacji agencji ISB, wśród trzech najwyższych ofert są: CEZ, Kulczyk Investments oraz PGE.

Według wcześniejszych zapowiedzi MSP, transakcja powinna zostać zrealizowana na przełomie 2010 i 2011 roku.

Energa jest czwartą co do wielkości grupą energetyczną w Polsce. Obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300 tys. firm, co daje jej ok. 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce.

Grupa Energa przewiduje, że do 2012 roku sfinansuje swoje inwestycje ze środków własnych i długu, bez konieczności podnoszenia kapitału. Spółka generuje rocznie ok. 1 mld zł zysku EBITDA, z tendencją jego wzrostu w najbliższych latach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)