Notowania

kryzys finansowy
21.03.2009 12:19

Władze Cleveland pozywają RBS

Amerykańskie miasto uważa, że działania banku na rynku nieruchomości naraziły je na straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Cleveland uważają, że RBS, prowadząc ryzykowną politykę na rynku kredytów mieszkaniowych sub-prime doskonale zdawał sobie sprawę, że pożyczkobiorcy nie będą w stanie spłacać rat. Pomoc dla niewypłacalnych klientów banku spadła teraz na miejskie władze, z czym nie chcą się tak łatwo pogodzić - pisze w internetowym wydaniu brytyjski Daily Telegraph.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Wojna o emeryturę szefa RBS trwa. Rząd nie ustąpi? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/wojna;o;emeryture;szefa;rbs;trwa;rzad;nie;ustapi,98,0,431202.html )
* [ RBS radykalnie oszczędza. 20 tysięcy osób straci pracę ]( http://news.money.pl/artykul/rbs;radykalnie;oszczedza;20;tysiecy;osob;straci;prace,147,0,429459.html )

Według dokumentu, do którego dotarł _ DT _, w roszczeniach Cleveland chodzi o kwotę co najmniej 180 miliardów dolarów.

RBS czeka w Stanach Zjednoczonych więcej podobnych spraw - twierdzi brytyjski dziennik. - Niewykluczone, że ewentualne roszczenia będzie musiał pokryć skarb państwa. W tej chwili bank może się spodziewać co najmniej 10 pozwów. Jeden z nich złożyła grupa funduszy emerytalnych z Wielkiej Brytanii. Doradza im żona byłego premiera, Cherie Blair.

Zobacz protest pod siedzibą RBS w Londynie:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys finansowy, rbs, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz