Notowania

work service
22.12.2013 21:35

Work Service podpisał ważną umowę

Dotyczy ona nabycia udziałów w węgierskiej spółce Prohuman.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andres Rodriguez/Dreamstime)

Work Service podpisał z Profólió Projekt Tan csadó Kft. warunkową umowę zakupu 75 procent udziałów w węgierskiej spółce Prohuman 2004 Kft. Work Service szacuje wartość nabycia tych udziałów na kwotę około 110 mln zł.

O planach zakupu spółki na Węgrzech Work Serivice informował w październiku. Zapłata za udziały w spółce płatna ma być w trzech transzach. Pierwsza stanowić ma 25 procent wartości wyceny Prohuman ma być płatna w dniu ustalonym w umowie warunkowej po spełnieniu lub uchyleniu warunków zawieszających.

Druga transza będzie płatna po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Prohuman za rok 2014 oraz będzie stanowić 25 procent wartości wyceny tej spółki. Trzecia transza również będzie stanowić 25 procent wartości wyceny Prohuman.

_ - Dodatkowo, wartość drugiej i trzeciej transzy ceny sprzedaży może zostać skorygowana o wartość różnicy kapitału obrotowego netto na dzień zamknięcia w przypadkach wskazanych w Umowie Warunkowej _ - napisano w komunikacie.

Work Service podał, że każda ze stron tej umowy będzie miała prawo do odstąpienia od niej jeżeli zamknięcie nie nastąpi do 30 czerwca 2014 roku.

Prohuman działa na węgierskim rynku usług personalnych od 2004 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Prohume Group, obejmującej w sumie pięć firm działających w różnych obszarach (kompleksowe usługi HR, merchandising, promocje sprzedaży, eventy marketingowe, telemarketing).

Prohuman jest jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy. W 2012 roku zrekrutowała ponad 6000 pracowników tymczasowych.

Tagi: work service, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz