Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WSiP i PWN złożyły ostateczne oferty na WNT

0
Podziel się:

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Wydawnictwo Naukowe PWN złożyły ostateczne oferty na zakup przedsiębiorstwa państwowego Wydawnictwa Naukowo-Techniczne - poinformowali w czwartek PAP przedstawiciele spółek.

bELhMANx

"Zgodnie za zapowiedzią złożyliśmy ofertę ostateczną na Wydawnictwa Naukowo-Techniczne" - powiedział PAP prezes WSiP Jan Rurański.

"Spodziewam się, że w ciągu trzech tygodni urząd wojewody powinien rozpatrzyć oferty i podjąć negocjacje z jednym z oferentów" - dodał.

Drugą firmą, która przeprowadziła badanie WNT jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

bELhMANz

"Złożyliśmy ofertę ostateczną na Wydawnictwa Naukowo-Techniczne" - powiedziała PAP Agnieszka Krawczyk z biura zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN.

Zaproszenie do rokowań w sprawie sprzedaży przedsiębiorstwa państwowego WNT ogłosił wojewoda mazowiecki pod koniec lutego.

W 2004 roku zysk netto WNT był nieco poniżej 100 tys. zł i pozostał na zbliżonym poziomie do 2003 roku, kiedy wyniósł trochę więcej niż 100 tys. zł.

Przychody firmy, która ma w swojej ofercie około 600 tytułów, były w ubiegłym roku niższe o 4 proc. niż w 2003 roku i wyniosły nieco ponad 7 mln zł.

bELhMANF

W tym roku WNT będzie chciało zwiększyć przychody. Firma nie spodziewa się jednak dużego wzrostu. Aniela Topulos, dyrektor WNT powiedziała wcześniej PAP, że jak sprzedaż wydawnictwa wzrośnie o 5 proc. to będzie bardzo dobrze.

Według niej w tym roku także zysk netto WNT powinien być trochę wyższy niż w ubiegłym roku.

Przychody firma czerpie ze sprzedaży książek, ale także z zamieszczanych w nich reklam. Posiada również księgarnię w Warszawie.

bELhMAOa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)