Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WSiP mają kolejny kontrakt z Wkrą

0
Podziel się

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne podpisały umowę o wartości ponad 42 mln zł z dystrybutorem książek, spółką Wkra, dotyczącą współpracy do końca 2009 roku.

WSiP mają kolejny kontrakt z Wkrą
(PAP)
bEivACBN

*Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)
podpisały umowę o wartości ponad 42 mln zł z dystrybutorem książek, spółką Wkra, dotyczącą współpracy do końca 2009 roku. *

Jest to czwarta w tym roku umowa tego typu między tymi firmami - łączna wartość sprzedaży wynikającej z tych kontraktów to ponad 119 mln zł w porównaniu do ponad 84 mln zł zakontraktowanych rok wcześniej, podały WSiP w komunikacie.

_ Przedmiotem umowy jest rozwinięcie zasad współpracy w zakresie hurtowej sprzedaży podręczników szkolnych i pozostałych publikacji Wydawnictw. [...] Umowa została zawarta na czas określony tj. do 31.12.2009 r _ - głosi komunikat.

bEivACBP

Zarząd spółki ocenia, że wartość świadczeń wynikających z umowy można szacować na ponad 42 mln zł, podano także.

_ Wartość przedmiotu powyższej umowy w powiązaniu z trzema innymi umowami znaczącymi, o których spółka informowała publicznie [...] daje łącznie ponad 119 mln zł szacowanej sprzedaży, w terminie realizacji do 31 grudnia 2009 r. Dla porównania, w analogicznym okresie zeszłego roku było to łącznie ponad 84 mln zł szacowanej sprzedaży _ - czytamy dalej w komunikacie.

WSiP miały 12,40 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 11,05 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 14,46 mln zł wobec 8,73 mln zł rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

bEivACCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)