Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuchy w Białym Domu, a Obama ranny?

0
Podziel się:

Hakerzy włamali się na główne konto agencji Associated Press na
Twitterze i wysłali fałszywy komunikat. Jest reakcja giełdy.

Wybuchy w Białym Domu, a Obama ranny?
(PAP/EPA)
bETAOCbp

Hakerzy włamali się na główne konto agencji Associated Press na Twitterze - poinformowała AP. Z przejętego profilu wysłano fałszywy komunikat, że w Białym Domu miały miejsce dwa wybuchy, a prezydent Barack Obama jest ranny. Biały Dom dementuje. * *Nieprawdziwy tweet spowodował trwające około pięciu minut zamieszanie na nowojorskiej giełdzie.

Krótko po ukazaniu się nieprawdziwej wiadomości w internecie rzecznik Białego Domu Jay Carney zapewnił dziennikarzy, że Barack Obama czuje się dobrze.

Agencja Reutera poinformowała, powołując się na świadków obecnych w pobliżu siedziby amerykańskiego prezydenta, że nie widać było żadnych oznak mogących świadczyć o eksplozji.

bETAOCbr

Rzecznik AP Paul Colford zaznaczył, że wiadomość wysłana z konta agencji na Twitterze była fałszywa. AP potwierdziła, że jej konto Twitter zostało zawieszone i że stara się rozwiązać ten problem. Fałszywy tweet pojawił się krótko po godzinie trzynastej czasu lokalnego.

Associated Press poinformowała, że zhakowane kontro zawieszono na krótko po nadaniu z niego fałszywego komunikatu, oraz że wcześniej hakerzy podejmowali liczne próby przejęcia haseł dostępu od dziennikarzy agencji. Obecnie trwają prace naprawcze - zapewniono.

Nieprawdziwy tweet spowodował trwające około pięciu minut zamieszanie na nowojorskiej giełdzie. Znaczny choć krótkotrwały spadek kursu zanotowały główne indeksy na giełdzie nowojorskiej, Dow Jones Industrial i S&P 500. Spadła, a potem wróciła do poprzedniego stanu także cena m.in. ropy.

Zobacz jak zachowywał się indeks Dow Jones Industrial

bETAOCbx

Czytaj więcej w Money.pl

bETAOCbS
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)