Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wycena Hawe zdecydowanie powyżej kursu spółki

0
Podziel się:

Analitycy DI Investors w raporcie z 27 maja rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Hawe od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 4,52 złotego.

Wycena Hawe zdecydowanie powyżej kursu spółki
(temis/iStockphoto)

Analitycy DI Investors w raporcie z 27 maja rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Hawe od zalecenia _ kupuj _ z ceną docelową na poziomie 4,52 złotego.

Raport przygotowano przy cenie akcji Hawe na poziomie 2,95 zł, a w środę o godzinie 12.26 akcje spółki drożeją o 5,8 proc. do 3,12 złotego.

W ocenie analityków DI Investors kluczowym wyzwaniem stojącym przed spółką jest wykorzystanie potencjału wzrostu, związanego z zagranicznymi kontraktami typu IRU, czyli umowami dzierżawy infrastruktury teletechnicznej, w których około 80 proc. przychodów wpłacanych jest z góry w momencie zawarcia umowy.

_ - W tym celu Hawe realizuje inwestycję spinającą jej infrastrukturę na osi wschód-zachód pomiędzy Sochaczewem a Białą Podlaską. Informacja o osiągnięciu tego istotnego kamienia milowego powinna być, naszym zdaniem, katalizatorem wzrostu wartości akcji _ - napisano w raporcie.

_ - W naszym modelu zakładamy finalizację tej inwestycji na połowę 2014, pozwalającą na 25 proc. udział IRU w nowych kontraktach już w tym roku _ - dodano.

W efekcie tych założeń analitycy oczekują, że w 2014 roku Hawe osiągnie 107 mln zł zysku EBITDA (wzrost o 40 proc. rdr) i wypracuje 64 mln zł przepływów operacyjnych (wzrost o 43 proc. rdr).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)