Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydatki inwestycyjne Tauronu przekroczą 3,78 mld złotych

0
Podziel się

- Nasza strategia zakłada uruchomienie do 2020 r. nowych mocy wytwórczych w różnych technologiach, na poziomie 3 200 MWe - zapowiada prezes Lubera.

Dariusz Lubera, prezes Tauronu
Dariusz Lubera, prezes Tauronu (Lech Gawuc/REPORTER)
bErRmcMR

Tauron zakłada, że tegoroczne nakłady inwestycyjne nie będą niższe niż w 2013 roku, gdy wyniosły 3,78 mld zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

_ - Nasza strategia zakłada uruchomienie do 2020 r. nowych mocy wytwórczych w różnych technologiach, na poziomie 3 200 MWe. Ostateczna struktura nowych mocy będzie wynikała z aktualnych warunków rynkowych i regulacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że skala tegorocznych nakładów inwestycyjnych nie będzie niższa niż w 2013 r. _ - powiedział cytowany w komunikacie prezes Tauronu Dariusz Lubera.

W ubiegłym roku CAPEX wzrósł o 8,8 proc. rdr do 3,78 mld zł. Ponad 50 proc. nakładów pochłonął segment dystrybucji.

bErRmcMT

_ - Główne inwestycje w tym obszarze to modernizacja istniejących sieci dystrybucyjnych oraz budowa nowych przyłączy. Tego typu inwestycje będą kontynuowane w tym roku i w latach kolejnych. Niemniej ważna jest budowa i modernizacja mocy wytwórczych. W 2013 r. postawiliśmy przede wszystkim na zieloną energię - oddaliśmy do eksploatacji dwie farmy wiatrowe w Wicku i Marszewie (łącznie 122 MW) oraz bloki biomasowe w Tychach (40 MW) i Stalowej Woli (20 MW). Dodatkowo uruchomiliśmy wysokosprawny blok ciepłowniczy o mocy 50 MW w Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała _ - powiedział Lubera.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Tauron i o pozostałych spółkach z GPW

W tym roku kontynuowana będzie budowa bloku parowo-gazowego o mocy 450 MW w Stalowej Woli i bloku kogeneracyjnego o mocy 50 MW w Tychach oraz budowa turbogeneratora w Zakładzie Wytwarzania Nowa w Dąbrowie Górniczej. Spółka przygotowuje się do realizacji projektu bloku gazowo-parowego o mocy 413 MWe w Elektrowni Łagisza, oczekuje także podpisania wkrótce kontraktu na realizację budowy bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bErRmcNu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)