Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
globe trade centre
14.05.2010 22:19

Wyniki GTC słabsze od oczekiwań analityków

Globe Trade Centre miał w I kwartale 2010 roku 37,1 mln euro przychodów, 18,5 mln euro EBIT i 6,2 mln euro zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, zysk netto wyniósł 4 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pryzmat/istockphoto)

Analitycy oczekiwali przychodów na poziomie 40,5 mln euro, zysku operacyjnego 21,4 mln euro i zysku przypadającego akcjonariuszom 9,8 mln euro.

Dzięki otwieraniu nowych powierzchni przychody z najmu wzrosły do 30,6 mln euro.

_ GTC osiągnęła silny wzrost przychodów z wynajmu w I kwartale 2010 roku. Głównym czynnikiem wzrostu były wpływy z najmu nowych inwestycji oddanych do użytku w 2009 roku. Spółka utrzymała dobry poziom marży operacyjnej na wynajmie (78 proc.), co było możliwie dzięki stabilizacji przychodów uzyskiwanych w nowo ukończonych inwestycjach _ - napisano w komunikacie prasowym.

W pierwszym kwartale spadły przychody GTC ze sprzedaży mieszkań.
_ _

_ Przychody ze sprzedaży mieszkań spadły do 6,5 mln euro (z 23,7 mln euro w I kwartale 2009 r.), jako efekt mniejszej liczby ukończonych i oddanych do użytku w tym okresie mieszkań, co jest typowym zjawiskiem w cyklu inwestycji mieszkaniowych. Strategia GTC przewiduje ograniczenie aktywności w sektorze mieszkaniowym i skoncentrowanie się na inwestycjach biurowych i komercyjnych _ - napisano.

Tagi: globe trade centre, gtc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz