Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyższa cena docelowa dla PGF

0
Podziel się

Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ, w raporcie z 22 listopada, utrzymali rekomendację kupuj dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF) , ale podwyższyli cenę docelową do 61,2 zł z 49,9 zł.

Wyższa cena docelowa dla PGF
(Emily2k/Dreamstime)
bDAHaOWd

*Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ, w raporcie z 22 listopada, utrzymali rekomendację _ kupuj _ dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF)
, ale podwyższyli cenę docelową do 61,2 zł z 49,9 zł. *

Rekomendacja została wydana przy cenie 52 zł, a we wtorek na giełdzie ok. godz. 12.50 za jedną akcję płacono 52,45 zł.

_ Bardzo dobre wyniki PGF-u po trzech kwartałach wskazują na stabilizację finansową przy jednoczesnym zdrowym wzroście skali działalności Grupy. Pomimo że prognoza przychodów w wysokości 6 mld zł w tym roku zapewne nie zostanie wykonana, to oczekiwany wzrost zysku netto o ok. 10 proc. w stosunku do 2009 r. jest w zasięgu spółki _ - napisano.

bDAHaOWf

_ Również w odniesieniu do przyszłego roku pozostajemy optymistami i zakładamy dalszą poprawę wyników. W efekcie PGF notowany jest przy bardzo atrakcyjnych wskaźnikach P/E oraz EV/EBITDA, które jednocześnie są niższe niż w przypadku konkurentów, co w naszej opinii jest nieuzasadnione. Podtrzymujemy zatem swoją pozytywną ocenę spółki i rekomendację kupuj z nową ceną docelową w wysokości 61,2 zł, dostrzegając obecnie ok. 17 proc. niedowartościowanie wartości akcji _ - dodano.

bDAHaOWG
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)