Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyższa rekomendacja dla akcji spółki Rovese

0
Podziel się:

Analitycy utrzymali jednocześnie cenę docelową na poziomie 1,22 zł za papier.

Wyższa rekomendacja dla akcji spółki Rovese
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bECShpLp

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 20 maja, podwyższyli rekomendację dla Rovese do trzymaj z redukuj, podtrzymując cenę docelową akcji spółki na poziomie 1,22 zł.

Raport został wydany przy cenie 1,27 zł, a w poniedziałek o 16.00 za jedną akcję płacono 1,29 zł.

_ Wyniki za I kw. '14 były gorsze od naszych oczekiwań na poziomie działalności operacyjnej i nieco lepsze od konsensusu. Wyższe niż oczekiwaliśmy okazały się ujemne różnice kursowe (efekt osłabienia UAH do walut obcych), które sięgnęły w I kw. '14 190,0 mln zł (vs. nasze oczekiwania -38,6 mln zł). _

bECShpLr

_ Oceniamy, że jak na razie w II kw. '14 nadal na skonsolidowanych wynikach grupy ciążyć będą słabe wyniki sprzedażowe na Ukrainie (brak szans na wyraźną poprawę wyników w stosunku do II kw. '13) _ - napisano w raporcie.

_ Spółka pozostaje wysoko zadłużona (3,3x EBITDA'12M), a w całym 2014 roku po I kw. 14 zwiększa się prawdopodobieństwo wygenerowania kolejnej straty na poziomie netto. W związku z 17 proc. spadkiem notowań Rovese i zbliżeniem się kursu giełdowego do naszej ceny docelowej podwyższamy naszą rekomendację z redukuj do trzymaj, a cenę docelową pozostawiamy na poziomie 1,22 zł _ - dodano.

bECShpLS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)