Notowania

giełda
14.08.2014 10:59

Wyższa rekomendacja dla Budimeksu

Sprawdź, co piszą o spółce analitycy DM PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)
Dariusz Blocher, prezes spółki Budimex

DM PKO BP, w raporcie z 4 sierpnia, podniósł rekomendację Budimeksu do kupuj z trzymaj. Jednocześnie obniżył cenę docelową jednej akcji spółki do 125 zł ze 130 zł.

Raport wydano przy kursie 111,15 zł. W czwartek ok. godz. 10.10 kurs spółki wynosi 118,55 zł. Analitycy DM PKO BP napisali, że przewidywane odbicie w gospodarce oraz wzrost nakładów na infrastrukturę powinny wspierać rynek budowlany i Budimex w kolejnych latach.

_ Uwzględniając odcięcie dywidendy, lekko podnosimy naszą wycenę Budimeksu i podnosimy naszą rekomendację do +kupuj+ z +trzymaj+. Nowa cena docelowa to 125 zł (wcześniej 130 zł) _ - poinformowali.

Ich zdaniem, w średnim terminie, na wycenę Budimeksu może pozytywnie wpłynąć początek postrzegania spółki, jako zaangażowanej w rynek usług komunalnych i utrzymania infrastruktury.

_ Spółka rozpocznie pobieranie opłat z projektu Parking Wrocław (wybudowanego za ponad 40 mln zł), wraz ze spółką matką (posiadającą 51 proc.) rozwija działający w tym segmencie FB Serwis _ - podali.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz