Notowania

ckl
11.07.2011 15:14

Wyższa rekomendacja dla Centrum Klima

DI BRE w raporcie z 5 lipca podwyższył rekomendację dla spółki Centrum Klima do kupuj z akumuluj, ustalając cenę docelową dla papierów firmy na poziomie 16,9 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

DI BRE w raporcie z 5 lipca podwyższył rekomendację dla spółki Centrum Klima do _ kupuj _ z _ akumuluj _, ustalając cenę docelową dla papierów firmy na poziomie 16,9 zł.

Raport wydano przy cenie 14,6 zł. W poniedziałek o 13.22 kurs wyniósł 14,25 zł. Zdaniem analityków DI BRE w drugim kwartale pozytywnie na wyniki spółki powinno wpływać z jednej strony umocnienie złotego wobec dolara, co zmniejsza koszt zakupów towarów, a z drugiej spadki cen stali ocynkowanej, co z kolei może przełożyć się na wzrost marży na produkcji.

Dobre otoczenie makroekonomiczne może pozytywnie przełożyć się na wyniki operacyjne generowane w drugim kwartale tego roku. Według analityków mają one szansę rosnąć szybciej niż przychody ze sprzedaży.

_ - Ostatnie spadki notowań Centrum Klima naszym zdaniem należało wykorzystywać do zakupu akcji spółki, która obecnie notowana jest na 12,5 P/E na bieżący rok _ - napisano w raporcie.

Tagi: ckl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz