Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyższa rekomendacja dla EuCO od DM BZ WBK

0
Podziel się:

Po dwóch latach oczekiwania kancelaria radców prawnych spółki wreszcie odnotowuje zyski - czytamy w raporcie.

Wyższa rekomendacja dla EuCO od DM BZ WBK
(Sjgh/Dreamstime)

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 23 lipca, podnieśli cenę docelową akcji EuCO do 30,9 zł z 22 zł wcześniej. Rekomendacja została podwyższona do kupuj.

W dniu wydania raportu cena akcji spółki wynosiła 21,7 zł. W poniedziałek o godz. 12.45 kurs EuCO wynosi 22,40 zł.

_ - Po dwóch latach oczekiwania kancelaria radców prawnych spółki wreszcie odnotowuje zyski, które są znacznie wyższe od naszych pierwotnych oczekiwań, ponieważ stanowią 95 proc. całkowitych wyników EuCO. Ze względu na udaną optymalizację kosztów, wyższe prognozy dla zysków i niższą stopę wolną od ryzyka podwyższamy cenę docelową z 22 zł do 30,90 zł _ - napisano w raporcie.

Analitycy DM BZ WBK spodziewają się, że dynamika zysków spółki przyspieszy w latach 2014 i 2015. Zwrócili również uwagę na przeprowadzoną w ubiegłym roku przez EuCO optymalizację kosztów, która ma przynieść spółce dodatkowe oszczędności.

Autorzy raportu oczekują ponadto, że ekspansja geograficzna spółki może pozwolić na utrzymanie w latach 2014-2016 średniorocznego wzrostu zysków o 17 procent.

Dodali, że spółka jest obecnie notowana przy wskaźniku cena/zysk w roku 2014 na poziomie 9,5. W 2015 roku wskaźnik ten może ich zdaniem spaść do poziomu 7,9.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)