Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
netia
16.08.2010 14:20

Wyższa rekomendacja dla Netii

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 13 sierpnia, podwyższyli rekomendację dla akcji Netii do "kupuj" z "trzymaj" oraz podnieśli cenę docelową do 5,70 zł, z 5,20 zł poprzednio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(netia.pl)

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 13 sierpnia, podwyższyli rekomendację dla akcji Netii do _ kupuj _ z _ trzymaj _ oraz podnieśli cenę docelową do 5,70 zł, z 5,20 zł poprzednio.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji na poziomie 4,35 zł, a w poniedziałek około godziny 13.40 za papiery spółki płacono 4,87 złotego.

_ Spółka po raz kolejny zaprezentowała dobre wyniki kwartalne, a baza klientów internetowych wzrosła do 624 tys. Wysokie wydatki inwestycyjne Netii kończą się w 2010 r., co powinno pozwolić spółce na generowanie 200 mln zł gotówki rocznie od przyszłego roku _ - napisano w raporcie.

_ Aczkolwiek plany ekspansji Polkomtela stanowią czynnik ryzyka, naszym zdaniem Netia jest atrakcyjna sama w sobie. Obecnie jej dyskonto (EV/EBITDA) do zachodnich spółek porównawczych przekracza 20 proc. (15 proc. do TPSA), a wzrost EBITDA Netii i poziom jej wolnych przepływów gotówkowych najprawdopodobniej powiększą to dyskonto do niezasłużonych 31 proc. w 2012 r. _ - dodano.

Zdaniem analityków, w przypadku braku dużych przejęć spółka w najgorszym wypadku będzie w stanie płacić 200 mln zł dywidendy rocznie.

_ 12-go marca obniżyliśmy rekomendację dla Netii do Trzymaj, czekając na dobry moment wejścia. W naszym odczuciu ten moment właśnie nadszedł - wyniki spółki będą się poprawiać, a sama Netia albo dokona dodającego wartość przejęcia, albo jej stopa dywidendy ustali się na poziomie 11 proc. rocznie _ - napisano.

Tagi: netia, net, telekomunikacja polska, tps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz