Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Za nami czwarty tydzień wzrostów na Wall Street

0
Podziel się

Zobacz w jakich nastrojach zakończyli tydzień inwestorzy z największego na świecie rynku akcji.

Za nami czwarty tydzień wzrostów na Wall Street
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)
bEpGvsKZ

Sesja na Wall Street była spokojna, z lekką przewagą zwyżek, po lepszych od oczekiwań odczytach wskaźnika aktywności w amerykańskim i chińskim przemyśle. Dla indeksu S&P 500 to był czwarty z rzędu wzrostowy tydzień.

Na zamknięciu sesji Dow Jones Industrial wzrósł o 0,45 procent, S&P 500 zyskał 0,29 procent, a Nasdaq Comp. wzrósł o 0,06 procent. - _ Rynki są obecnie w fazie korekty po bardzo ładnym rajdzie od połowy września do końca października _ - powiedział Paul Nolte, dyrektor zarządzający z Dearborn Partners.

Zmiany procentowe głównych indeksów giełdowych z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEpGvsLb

_ - Wyniki spółek są w porządku i jako całość przebijają obniżone oczekiwania. Przychody nie są może cudowne, ale spółki nadal umiejętnie zarządzają kosztami. Wzrosty przychodów nie są łatwe do osiągnięcia w obecnym otoczeniu makroekonomicznym _ - dodał.

Na duże znaczenie wyników spółek dla utrzymywania się trendu wzrostowego wskazuje też Richard Sichel, główny doradca inwestycyjny z Philadelphia Trust Co.

_ - Zyski spółek ciągną rynek, a zyski są całkiem dobre. Wzrost gospodarczy jest słaby, ale zmierza w dobrym kierunku. Akcje zdecydowanie udowadniają, że są obecnie najlepszą lokatą kapitału i to może trwać nadal nawet mimo politycznego zamieszania w Waszyngtonie _ - powiedział Sichel.

Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wzrósł nieoczekiwanie w październiku do 56,4 pkt. z 56,2 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). To najwyższy poziom indeksu od kwietnia 2011 r. Analitycy spodziewali się w październiku spadku wskaźnika do 55,0 pkt.

bEpGvsLh

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w październiku 2013 roku 51,8 pkt. wobec 52,8 pkt. miesiąc wcześniej. Wstępnie oczekiwano wskaźnika na poziomie 51,1 pkt.

Lepszy od oczekiwań okazał się też indeks PMI w chińskim przemyśle. Znalazł się on na najwyższym poziomie od 18 miesięcy i wyniósł w październiku 51,4 pkt. wobec 51,1 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy szacowali PMI na 51,2 pkt.

Zysk spółki Chevron, drugiej co do wielkości firmy paliwowej w USA, wyniósł w trzecim kwartale 2,57 USD na akcję i okazał się niższy od oczekiwań rynku. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 2,70 USD na akcję. Przychody spółki wyniosły 56,6 mld USD. Konsensus to 56,7 mld USD.

Ponad 17 proc. zyskiwały akcje First Solar dzięki wynikom powyżej rynkowych oczekiwań.

bEpGvsLi

Do tej pory 355 spółek z indeksu S&P 500 pokazało już swoje wyniki za trzeci kwartał. Z tej liczby 68,5 proc. pokazało zyski powyżej konsensusu, a 53,3 proc. miało lepsze od oczekiwań przychody.

W poniedziałek swoje wyniki kwartalne przedstawią m.in. HSBC, CME Group, Vulcan Materials, Tenet Healthcare, we wtorek zrobią to m.in.

AOL, Liberty Interactive, Telsa Motors, w środę Toyota, Icahn Enterprises, Time Warner, w czwartek Apache, Tim Hortons, Wendy's, Disney, Groupon, a w piątek Leap Wireless oraz Tesoro Logistics.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpGvsLj
bEpGvsLC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)