Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ZA Puławy i ZCh Police podpisały kolejne porozumienie o współpracy

0
Podziel się:

Porozumienie zostało zawarte na okres do 31 stycznia 2011 i może być przedłużone.

ZA Puławy i ZCh Police podpisały kolejne porozumienie o współpracy
(Zakłady Chemiczne Police)

Zakłady Azotowe Puławy i Zakłady Chemiczne Police podpisały 2 lutego porozumienie o współpracy biznesowej, nawiązujące do planów z 2008 roku przerwanych następstwami światowego kryzysu gospodarczego.

_ - Nowe porozumienie, podpisane przez zarządy obu spółek dotyczy przede wszystkim partnerskich działań w obszarze logistyki i projektów rozwojowych. Wśród wspólnych inicjatyw znajdują się także: optymalizacja procesów produkcyjnych, inwestycyjnych i remontowych instalacji nawozowych oraz amoniaku, jak również wspólne działania wspierające w zakresie ochrony środowiska i energetyki _ - czytamy w komunikacie

Spółki zobowiązały się w ciągu miesiąca przygotować program działań operacyjnych obejmujących wspólne inicjatywy, podano także.

_ - Głównym celem współpracy ma być podniesienie efektywności i skuteczności działania spółek. Istnieje wiele powiązań między spółkami po stronie produktowej i kosztowej. To daje solidne podstawy do wspólnych działań _ - powiedział prezes Puław Paweł Jarczewski.

Według prezesa Polic Zbigniewa Miklewicza, firmy liczą na efekty optymalizacji procesów biznesowych i wspólne projekty rozwojowe.

_ - Następnym etapem współpracy mogą być kolejne inicjatywy z obszaru handlowego, obejmującego swym zakresem zakupy surowców, sprzedaż i logistykę, a także rozwoju i produkcji _ - czytamy dalej.

Porozumienie zostało zawarte na okres do 31 stycznia 2011 i może być przedłużone.

W maju 2008 roku spółki podpisały list intencyjny o współpracy, przewidujący m.in. wspólne pozyskiwanie surowców i dystrybucję produktów oraz inne przedsięwzięcia.

Prezesi nie chcieli wtedy podać konkretnych przedsięwzięć oraz ich efektów finansowych, podkreślając, że najszybszy efekt pojawi się przy zakupie surowców np. zakupie gazu z PGNiG. Przedstawicieli spółek informowali też wówczas, że w ramach współpracy możliwe są wspólne akwizycje w dziedzinie rynku surowcowego zarówno w kraju jak i zagranicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)