Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszanie wokół Netii

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zbada, czy przy informowaniu o transakcjach akcjami Netii nie doszło do złamania prawa - podała KPWiG w środowym komunikacie.

"W związku z nieprawidłowościami przy przekazywaniu do publicznej wiadomości komunikatów o transakcjach akcjami Netia SA w urzędzie KPWiG podjęto odpowiednie kroki w celu pełnego wyjaśnienia sprawy" - napisała KPWiG.

"Wielowątkowe badanie obejmuje m.in. przeprowadzenie kontroli wewnętrznej, która pozwoli odpowiedzieć na pytania, czy błąd nie wynikał ze złamania obowiązujących w urzędzie procedur i czy zdarzenie nie było efektem celowego działania" - dodano w komunikacie.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała w piątek, że członek rady nadzorczej Netii kupił 3.398.307 akcji tej spółki po 4,41 zł oraz 1.129.393 warranty subskrypcyjne po 1,81 zł. Jednak we wtorek sprostowała tę wiadomość, informując, że była to sprzedaż, a nie kupno.

Jednak jeszcze we wtorek wieczorem Netia poinformowała, że otrzymała od rady nadzorczej informację, iż członek RN spółki Nicholas Cournoyer nie zmienił swojego zaangażowania w spółce, ponieważ dokonał transakcji kupna i sprzedaży akcji i warrantów Netii w ramach podmiotów z grupy Montpelier, kontrolowanych przez siebie.

Spółka Montpelier Funds PLC. - podmiot, w którym Cournoyer jest członkiem organu zarządzającego - sprzedała 6 grudnia 3.398.307 akcji Netii oraz 1.129.393 warrantów subskrypcyjnych uprawniających do nabycia akcji serii J Netii. Tyle samo akcji i warrantów subskrypcyjnych Netii zostało tego samego dnia zakupionych przez Chelsea Investments LP, podmiot pośrednio kontrolowany przez Cournoyera.

O godzinie 10.50 w środę kurs Netii spadał o 3,2 proc. i wynosił 4,55 zł, przy ponad 29 mln zł obrotów.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)