Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamknięcie oferty publicznej Elektrownii Kozienice do 25 listopada

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje, że Elektrownia Kozienice zostanie dopuszczona do publicznego obrotu do końca czerwca, a zamknięcie oferty publicznej nastąpi 25 listopada - poinformował wiceminister skarbu Krzysztof Żyndul.

"Mam nadzieję, że do końca czerwca nastąpi przyjęcie przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd prospektu elektrowni. Zamknięcie oferty publicznej planujemy według harmonogramu na około 25 listopada" - powiedział w czwartek w Sejmie Żyndul.

Prospekt emisyjny Elektrowni Kozienice nie trafił jeszcze do KPWiG, jednak według nieoficjalnych informacji PAP, może on zostać jeszcze w czwartek podpisany przez ministra skarbu.

Według planów resortu skarbu na giełdę trafić ma do 45 proc. akcji Elektrowni Kozienice

Plan prywatyzacji elektrowni zakłada, że część jej akcji, oprócz giełdy, trafi także do inwestora branżowego.

Resort skarbu planuje sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Elektrowni Kozienice, a do inwestora branżowego, według wstępnych planów, trafić ma od 40 do 50 proc. jego akcji.

Żyndul poinformował w czwartek, że inwestor ten zostanie wybrany przed zamknięciem oferty publicznej Elektrowni Kozienice.

Zakupem akcji Elektrowni Kozienice zainteresowane jest jedenaście firm, w tym dystrybutor energii Enea, która w ubiegłym tygodniu złożyła do KPWiG prospekt emisyjny.

Elektrownia Kozienice ma około 10-proc. udział w łącznej produkcji energii elektrycznej krajowych elektrowni zawodowych. Moc kozienickiej elektrowni wynosi 2845 MWe i 266 MWt.

Zysk netto Elektrowni Kozienice w 2004 roku spadł do 47,7 mln zł, z 58,3 mln zł w 2003 roku. Przychody elektrowni wyniosły 1,6 mld zł wobec 1,7 mld zł przychodów w 2003 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)