Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pcc
09.12.2009 14:32

Zapisy na akcje PCC Intermodal przedłużone

Spółka PCC Intermodal, lider polskiego rynku przewozów intermodalnych, która przeprowadza ofertę publiczną 6.756.556 akcji serii C, zdecydowała o przedłużeniu o dwa dni możliwości składania zapisów na akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spółka PCC Intermodal, lider polskiego rynku przewozów intermodalnych, która przeprowadza ofertę publiczną 6.756.556 akcji serii C, zdecydowała o przedłużeniu o dwa dni możliwości składania zapisów na akcje. Ostateczny termin zakończenia przyjmowania zapisów został ustalony na 11 grudnia 2009 roku na godzinę 13.

_ Zarząd PCC Intermodal SA z siedzibą w Gdyni informuje, że w ramach przeprowadzanej publicznej oferty akcji zdecydował o przedłużeniu o dwa dni możliwość składania zapisów na akcje. Ostateczny termin zakończenia przyjmowania zapisów na akcje został ustalony na godz. 13.00 w dniu 11 grudnia 2009 roku _ - czytamy w komunikacie.

Spółka wyjaśnia, że powodem zmiany terminu są względy techniczne związane z terminowym dokonaniem płatności za akcje przez inwestorów, którzy zgłosili zamiar nabycia akcji w ramach budowy księgi popytu na akcje.

_ Jednocześnie został zachowany dotychczasowy termin dokonania przydziału akcji, określony od 1 do 3 dni roboczych od zakończenia przyjmowania zapisów na akcje _ - czytamy dalej.

W wyniku zakończonej 4 grudnia 2009 r. budowy księgi popytu cena emisyjna akcji serii C została ustalona na 3 zł, wobec maksymalnej cenie wynoszącej 4 zł. Liczba akcji serii C oferowanych do objęcia w transzy I wynosi 5 mln akcji, w transzy II - 1,756 mln akcji.

Spółka zamierza pozyskać z rynku na rozwój ok. 20 mln zł. Pozyskane w ofercie publicznej środki będą stanowić część z ogólnych, wynoszących ok. 50-60 mln zł, nakładów na budowę nowoczesnego terminala przeładunkowego w Kutnie, który powstanie w 2010 roku.

Oferującym akcje PCC Intermodal jest Trigon Dom Maklerski.

PCC Intermodal należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC SE o obrotach osiągających prawie 1 mld euro rocznie.

Tagi: pcc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz