Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapisy na akcji DGA zakończyły się redukcją zleceń

0
Podziel się:

Zapisy na akcje spółki Doradztwo Gospodarcze DGA zakończone zostały redukcją zleceń o około 96 proc. w transzy dla inwestorów indywidualnych i o 85 proc. w transzy dla inwestorów instytucjonalnych

- poinformował PAP Andrzej Głowacki, prezes spółki.

"Zainteresowanie naszą oferta było bardzo duże. Według wstępnych danych inwestorzy indywidualni złożyli zapisy na 3,25 mln akcji, czyli w tej transzy redukcja wyniesie około 96 proc. W transzy dużych inwestorów złożono zapisy na 2,68 mln akcji, czyli redukcja wyniesie około 85 proc." - powiedział we wtorek PAP Głowacki.

Prezes dodał, że w transzy dla dużych inwestorów zapisy na akcje składały głównie fundusze emerytalne.

Zapisy na akcje DGA trwały od 25 do 22 marca w transzy małych inwestorów i od 15 do 19 marca w transzy dużych inwestorów.

Akcje zostaną przydzielone do 26 marca.

Poznańska spółka zaoferowała inwestorom 560.000 akcji serii F. W transzy dużych inwestorów DGA zaoferowała 420.000 akcji, a w transzy małych inwestorów 140.000 akcji. Cena emisyjna wyniosła 27,50 zł.

W wyniku oferty publicznej DGA pozyskało więc ponad 15 mln zł.

Według wcześniejszych planów od 1 do 4 mln zł z tej kwoty DGA przeznaczy na przejęcia innych firm. Środki z emisji zostaną przeznaczone także na inwestycje w zakresie rozwiązań dotyczących systemów bezpieczeństwa informacji, na rozwój własnego oprogramowania, a także na otwieranie nowych oddziałów. Część pieniędzy (2-4 mln zł) zasilić ma kapitał obrotowy spółki.

Kapitał akcyjny DGA SA wynosi 1.680.000 zł. Akcjonariuszami spółki są menedżerowie firmy. Andrzej Głowacki, prezes spółki, ma obecnie 70 proc. głosów na WZA. Po emisji jego udział spadnie do 52 proc.

Doradztwo Gospodarcze DGA SA zajmuje się doradztwem ekonomiczno-finansowym i w zarządzaniu. Doradztwo obejmuje także sferę usług związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)