Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapisy na PDA nowej emisji UniCredit rozpoczną się 9 stycznia

0
Podziel się:

Rada dyrektorów włoskiego banku UniCredit ustaliła termin zapisów na prawa poboru nowej emisji o wartości do 7,5 mld euro na 9-27 stycznia we Włoszech, Niemczech i Austrii oraz na 12-27 stycznia w Polsce.

Zapisy na PDA nowej emisji UniCredit rozpoczną się 9 stycznia
bETUPpSd

Rada dyrektorów włoskiego banku UniCredit ustaliła termin zapisów na prawa poboru nowej emisji o wartości do 7,5 mld euro na 9-27 stycznia we Włoszech, Niemczech i Austrii oraz na 12-27 stycznia w Polsce, poinformował bank w komunikacie.

UniCredit będzie sprzedawał nowe akcje z 43-proc. dyskontem (bez uwzględnienia prawa poboru) w stosunku do ceny zamknięcia na giełdzie w Mediolanie z 3 stycznia 2012 roku. Cena akcji, jak podał bank, uwzględnia obecne warunki rynkowe.

Oferta będzie skierowana do dotychczasowych akcjonariuszy i będzie przeprowadzona zarówno na terenie Włoch, jak i Polski, Niemiec oraz Austrii. Prawa poboru mogą być notowane na giełdzie w Mediolanie od 9 do 20 stycznia, zaś na giełdzie w Warszawie od 12 do 20 stycznia.

bETUPpSf

UniCredit wyemituje maksymalnie 3,859,602,938 nowych akcji o wartości 7,499 mld euro. Na każdą istniejącą akcję będą przypadały dwie akcje nowej emisji. Zgodę na emisję nowych akcji wyraziło już walne zgromadzenie 15 grudnia 2011 roku.

Rada dyrektorów UniCredit w listopadzie ub. roku zatwierdziła uruchomienie podwyższenia kapitału poprzez emisję akcji z prawem poboru na całkowitą kwotę 7,5 mld euro.

Bank podał wówczas, że emisja akcji pozwoli zwiększyć współczynnik wypłacalności do ponad 9 proc. na koniec tego roku oraz do 10% w 2015 r. W I-III kw. 2011 roku UniCredit miał 9,32 mld euro skonsolidowanej straty netto wobec 1,00 mld euro zysku rok wcześniej.

bETUPpSl
bETUPpSG
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)