Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarząd JSW porozumiał się ze związkowcami

0
Podziel się:

Pracownikom spółki zagwarantowano podwyżki płac od lutego 2011 roku. Jednak nie takie jakich żądali.

Zarząd JSW porozumiał się ze związkowcami
(JSW/materiały prasowe)

Po kolejnej, rundzie negocjacji, udało się podpisać porozumienie między zarządem a związkami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Poprzedza ono wprowadzenie tej firmy na giełdę, które planowane jest na 6 lipca.

Pracownikom spółki zagwarantowano między innymi 5,5-procentowe podwyżki płac zasadniczych od lutego 2011 roku, akcje dla uprawnionych i nieuprawnionych pracowników JSW.

- _ Cieszę się, że strony doszły do porozumienie w tak krótkim czasie. Pozwoli to bez zakłóceń przeprowadzić proces upublicznienia spółki _ – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

- _ Gratuluje wszystkim stronom osiągniętego kompromisu. Dzięki podpisanemu porozumieniu spółka może z optymizmem patrzeć na debiut giełdowy _ – dodał wicepremier.

Zatrudnieni w spółce mają też otrzymać do podziału 160 mln zł z zysku spółki za ubiegły rok. To więcej, niż pierwotnie proponowano. Załoga ma też obietnicę, że Skarb Państwa zachowa tzw. władztwo korporacyjne w JSW po jej upublicznieniu. Już wcześniej pracownicy uzyskali gwarancję zatrudnienia na 10 lat.

Rozmowy prowadzono na forum Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Katowicach (WKDS). Jak podkreślała strona związkowa, były to rozmowy ostatniej szansy. Obok przedstawicieli strony społecznej i zarządu JSW w rozmowach uczestniczyli wiceministrowie gospodarki i Skarbu Państwa - Rafał Baniak i Krzysztof Walenczak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jest;prospekt;emisyjny;jsw;zobacz;harmonogram;oferty,133,0,847749.html) Jest prospekt emisyjny JSW. Zobacz harmonogram oferty Aleksander Grad zapowiada, że do inwestorów indywidualnych trafi przynajmniej jedna czwarta akcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t32892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/sprawdz;czy;bedzie;sie;oplacalo;kupic;akcje;jsw,100,0,847204.html) Sprawdź, czy będzie się opłacało kupić akcje JSW Analitycy Money.pl wycenili akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej uwzględniając najnowsze dane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t141684.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/debiut;jsw;zwiazkowcow;wiecej;niz;pracownikow;poznaj;minusy;spolki,211,0,848339.html) Debiut JSW: Związkowców więcej niż pracowników. Poznaj minusy spółki Ponad 50 związków nie przeszkodziło JSW w zwiększeniu zysków o ponad 300 procent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)