Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarząd Prokomu nie podjął jeszcze decyzji o dywidendzie

0
Podziel się:

Zarząd Prokomu nie podjął jeszcze decyzji czy wypłaci dywidendę z zysku za 2004 rok - poinformował PAP w czwartek Dariusz Górka, wiceprezes Prokomu.

"Na tym etapie dywidenda z zysku za 2004 rok to jeszcze kwestia do dyskusji i rozważenia. Przyznam, że jeszcze się nad tym nie zastanawialiśmy, ale w najbliższych dniach na pewno nad tym usiądziemy" - powiedział Górka.

"Mogę potwierdzić to co mówiliśmy wcześniej, że w przyszłości zechcemy płacić dywidendę w wysokości od 10 do 40 proc. zysku w zależności od sytuacji płynnościowej, od samego wyniku i planów inwestycyjnych" - dodał.

Górka poinformował, że podczas WZA od jednego z akcjonariuszy padła propozycja wypłaty dywidendy.

"Podczas WZA padła propozycja od jednego z akcjonariuszy, żeby zarząd taką dywidendę rozważył. Na szczęście mamy parę tygodni, żeby się zastanowić" - powiedział Górka.

Do 29 lipca trwa przerwa w obradach WZA Prokomu ogłoszona w celu umożliwienia akcjonariuszom przeprowadzenia konsultacji w sprawie podziału zysku netto uzyskanego przez spółkę w roku obrotowym 2004.

Do tej pory Prokom nie wypłacał dywidendy.

Analitycy oczekują, że ewentualna dywidenda Prokomu z zysku za 2004 rok nie przekroczy 40 proc. zysku netto, a jej wypłata nie powinna mieć wpływu na kurs spółki.

W 2004 roku jednostkowy zysk netto Prokomu wyniósł 34,7 mln zł, a zysk netto grupy 37,2 mln zł.

giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)