Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarząd Wilbo złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości

0
Podziel się:

Zarząd Wilbo złożył do Sądu Rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki.

Zarząd Wilbo złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości
(MichaelDeLeon/iStockphoto)
bETKWdud

Zarząd Wilbo złożył do Sądu Rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki - podała spółka w komunikacie.

_ Zasadniczym powodem podjęcia przez zarząd decyzji o złożeniu wniosku o upadłość spółki są wypowiedzenia umów kredytowych złożone przez BGŻ. Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację ekonomiczno - finansową spółki, jednorazowa spłata wierzytelności z tytułu umów kredytowych zawartych z BGŻ nie jest możliwa i powoduje, że po stronie Wilbo zachodzi przesłanka upadłościowa w postaci nie regulowania wymagalnych zobowiązań _ - napisano w komunikacie.

_ W ocenie Zarządu jest to __ na chwilę obecną jedyne słuszne rozwiązanie mające na celu ochronę interesów zarówno Spółki, jak i wszystkich jej wierzycieli, akcjonariuszy oraz pracowników _ - dodano.

bETKWduf
Czytaj więcej w Money.pl
Wilbo odstąpili od umowy, na podstawie której spółkę miało przejąć Seko Dariusz Bobiński oraz Waldemar Wilandt, akcjonariusze Wilbo, odstąpili od umowy na podstawie której spółkę miało przejąć Seko.
Seko podwyższy kapitał zakładowy. Wyemituje akcje ZWZ Seko zdecydowało o emisji ok. 1,28 mln akcji serii D.
Ustalono cenę akcji Seko dla akcjonariuszy Wilbo Cena emisyjna 1.284.148 akcji serii D Seko dla dwóch głównych akcjonariuszy Wilbo, Dariusza Bobińskiego i Waldemara Wilandta, została ustalona na 6,909 złotego.
bETKWduG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)