Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakujące dane i huśtawka na Wall Street

Sprawdź, co najbardziej ciążyło głównym indeksom amerykańskich giełd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot /REPORTER)

*Lepsze od oczekiwań dane ze Stanów Zjednoczonych nie wystarczyły jako pretekst do kupowania akcji. Inwestorów, w dalszym ciągu, niepokoiły informacje napływające z Grecji. Notowaniom ciążyła również wpadka banku JP Morgan. *

Po dwukrotnej zmianie kierunku, ostatecznie przeważyli sprzedający. Spadki nie były jednak duże, bowiem zarówno wskaźnik grupujący blue chipy (Dow Jones Industrial Average), jak i indeks szerokiego rynku (S&P500) poszły w dół po około 0,3 procent. Minimalny wzrost odnotował natomiast technologiczny Nasdaq.

Zobacz przebieg sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Otwarcie sesji za Oceanem zdecydowanie nie napawało optymizmem. Wszystkie główne indeksy rozpoczęły notowania na około 0,5-procentowych minusach. Do gry szybko włączyły się jednak byki, którym wyraźnie sprzyjały, zaprezentowane niespełna dwa kwadranse po otwarciu notowań, dane o nastrojach amerykańskich konsumentów.

Obrazujący je indeks Uniwersytetu Michigan wzrósł w maju do 77,8 z 76,4 pkt (po rewizji w górę) w kwietniu. To jego najwyższa wartość od stycznia 2008 roku. Analitycy oczekiwali natomiast, że indeks pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Sił kupującym wystarczyło zaledwie na pierwsze dwie godziny sesji. Mniej więcej po tym czasie pałeczkę przejęli sprzedający, którzy dominowali już do zamknięcia ostatniej sesji tego tygodnia. Sprzyjały im wiadomości z Europy, a konkretniej Grecji, gdzie doszło do kolejnego już fiaska rozmów mających prowadzić do utworzenia rządu.

Kolejne wybory w Helladzie są już praktycznie przesądzone. Co ważniejsze i mogące niepokoić inwestorów - z ostatnich sondaży wynika, że wygra je lewicowa Syriza, która jest przeciwnikiem oszczędności budżetowych uzgodnionych przez wcześniejszy rząd z przedstawicielami Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Swoje _ trzy grosze _ wtrącił również JP Morgan. Bank poinformował o co najmniej dwóch miliardach dolarów straty poniesionej na spekulacyjnych inwestycjach w instrumenty pochodne. Akcje spółki, notując ponad 9-procentowy spadek, były dziś najgorszym przedstawicielem indeksu blue chipów. Negatywna wiadomość pociągnęła w dół także inne spółki sektora finansowego.

Sam porównuj na wykresach notowania spółek i indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz