Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zawieszono notowania na giełdzie w Tel Awiwie

0
Podziel się:

Decyzja została podjęta po tym jak główny indeks szedł w dół o 6 procent.

Zawieszono notowania na giełdzie w Tel Awiwie
(H-Gall/iStockphoto)

Zawieszono transakcje na izraelskiej giełdzie w Tel Awiwie po spadku o 6 procent indeksu TA-100, obejmującego sto najsilniejszych spółek - poinformowała agencja** **AFP. Wczoraj 5,46 proc. spadł główny wskaźnik saudyjskiej giełdy TASI.

Wczoraj agencja Standard&Poor's po raz pierwszy w historii obniżyła rating wiarygodności kredytowej USA z maksymalnej noty _ AAA _ do _ AA+ _.

Uzasadniła to tym, że nie jest przekonana, iż uchwalony 2 sierpnia przez Kongres Stanów Zjednoczonych plan redukcji deficytu budżetowego wystarczy do znaczącego zmniejszenia zadłużenia tego kraju.

Przez cały miniony tydzień na parkietach giełdowych ceny akcji mocno zniżkowały. Najważniejsze światowe indeksy straciły po około 10 procent.

Zobacz jak w tym tygodniu wyglądały notowania głównych światowych indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Ministrowie finansów z najbardziej rozwiniętych krajów świata mają odbyć dziś specjalną telekonferencję. Jak wynika z doniesień, tematem będzie chaos na rynkach finansowych na całym świecie.

O powodach spadków - czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98347.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grupa;g7;i;ebc;beda;rozmawiac;o;kryzysie,193,0,887745.html) Chcą ratować gospodarkę i uspokoić rynki Pierwsza w historii obniżka wiarygodności kredytowej USA zagraża globalnej gospodarce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t154098.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;w;dol;pierwszy;raz;w;historii,58,0,887354.html) Rating USA w dół. Pierwszy raz w historii Nie pomogło przyjęcie przez Kongres i zatwierdzenie przez prezydenta planu oszczędności. Eksperci nie wykluczają kolejnych turbulencji na rynkach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t154097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;na;rynkach;moze;nastapic;chaos,159,0,887455.html) Eksperci: Na rynkach może nastąpić chaos Obniżka ratingu USA może skłonić Chiny do szybszej dywersyfikacji aktywów.
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)