Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZCh Police dostały więcej czasu na spłatę zadłużenia

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) po raz kolejny zgodziło się na przesunięcie terminu spłaty zadłużenia przez Zakłady Chemiczne Police. Police spłacą zadłużenie w 10 kwartalnych ratach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz War/CC/Wikipedia)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) po raz kolejny zgodziło się na przesunięcie terminu spłaty zadłużenia przez Zakłady Chemiczne Police. Police spłacą zadłużenie w 10 kwartalnych ratach.

_ Zgodnie z ustaleniami ZCh Police zobowiązują się do zapłaty całości zadłużenia w dziesięciu kwartalnych ratach, płatnych na koniec każdego kwartału, począwszy od trzeciego kwartału 2010 roku. Do każdej kwartalnej raty ZCh Police naliczą i zapłacą odsetki ustawowe w aktualnej wysokości 13 proc. w skali roku _ – czytamy w komunikacie.

Całkowita spłata zadłużenia nastąpi 31 grudnia 2012 roku. Oznacza to, że PGNiG wydłużyło termin spłaty zobowiązań ZCh Police ujętych w aneksie do porozumienia z dnia 30 czerwca 2010 roku o dwa lata i sześć miesięcy.

_ Nowy aneks do porozumienia zostaje zawarty pod warunkiem dostarczenia przez ZCh Police planu restrukturyzacji wraz z uchwałami zarządu i rady nadzorczej ZCh Police potwierdzającymi jego akceptację. W przypadku nie dostarczenia wspomnianych dokumentów do dnia 30 listopada 2010 roku Porozumienie ulegnie rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym _ - czytamy dalej.

Zakłady Chemiczne Policy miały 22,06 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 228,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody wyniosły 922,35 mln zł wobec 873,38 mln zł rok wcześniej.

PGNiG miało 986,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 398,84 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 6622,25 mln zł wobec 6378,89 mln zł rok wcześniej.

Tagi: zakłady chemiczne police, police, pce, polskie górnictwo naftowe i gazownictwo, pgnig, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz