Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZCh Police: Program naprawczy ma przynieść 600 mln zł oszczędności

0
Podziel się

Police planują, że w wyniku restrukturyzacji produkcji uzyska oszczędności w wysokości około 250 mln zł.

ZCh Police: Program naprawczy ma przynieść 600 mln zł oszczędności
(Mateusz War/CC/Wikipedia)
bEirDGqJ

Rada nadzorcza Polic zaakceptowała przedstawiony przez zarząd plan restrukturyzacji spółki, którego realizacja powinna przynieść do 2015 roku oszczędności rzędu 600 mln zł. Police planują, że w wyniku restrukturyzacji produkcji uzyska oszczędności w wysokości około 250 mln zł.

Spółka planuje m.in. modernizację instalacji mocznika, optymalizację produkcji amoniaku, modernizację turbokompresorów gazu syntezowego, modernizację kotłów na EC I, kogenerację energetyczną i budowę bazy logistycznej nawozów i mocznika.

W latach 2010-2015 oszczędności z tytułu restrukturyzacji zatrudnienia wynieść mają natomiast około 260 mln zł. Police chcą między innymi zmniejszyć zatrudnienia o 600 osób do końca 2011 r.

bEirDGqL

_ W obszarze restrukturyzacji zatrudnienia zaplanowano zmianę zasad wynagradzania pracowników, likwidację dodatków niepowiązanych z jakością wykonywanej pracy, wprowadzenie nowych rozwiązań uzależniających wynagrodzenie pracownika od jego efektywności, zaangażowania i realizacji postawionych przed nim zadań, a także zmniejszenie zatrudnienia o 600 osób do końca 2011 r. _ - napisano w komunikacie.

Police podały, że ograniczenie zatrudnienia będzie wynikało z odejść naturalnych, z realizacji już uruchomionego programu dobrowolnych odejść i zwolnień grupowych.

Police poinformowały, że rada nadzorcza spółki opowiedziała się za kontynuacją działalności spółki.

Posiedzenie NWZA, które podejmie decyzję, czy spółka może kontynuować działalność, zwołano na 11 października.

bEirDGqR
bEirDGrm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)