Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZCh Police uznają cenę akcji w wezwaniu ZA Tarnów za godziwą

0
Podziel się

Zarząd Zakładów Chemicznych Police pozytywnie odnosi się do wezwania Azotów Tarnów na akcje spółki oraz potwierdza, że cena proponowana w wezwaniu zawiera się w przedziale wartości godziwej akcji.

ZCh Police uznają cenę akcji w wezwaniu ZA Tarnów za godziwą
(Mateusz War/CC/Wikipedia)
bEiJMZzF

Zarząd Zakładów Chemicznych Police pozytywnie odnosi się do wezwania Azotów Tarnów na akcje spółki oraz potwierdza, że cena proponowana w wezwaniu zawiera się w przedziale wartości godziwej akcji, podały Police w komunikacie.

_ - Według stanowiska zarządu Zakładów Chemicznych Police z 1 lipca 2011 cena za jedną akcję proponowana w wezwaniu Azotów Tarnów spełnia kryteria prawne i zawiera się w przedziale wartości godziwej akcji _ – czytamy w komunikacie.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach ogłosiły wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 49.500.000 akcji, uprawniających do wykonywania 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Zakładów Chemicznych Police po cenie 11,50 zł za jedną akcję.

bEiJMZzH

_ - Zarząd uznał propozycję Tarnowa, wyrażoną w wezwaniu za godną uwagi _– skomentował stanowisko ZCh Police prezes Krzysztof Jałosiński. Dodał, że aktualnie spółka oczekuje na decyzję ministra Skarbu Państwa.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 6 lipca, a zakończą się 16 sierpnia 2011 o godz. 16:00. Minimalny próg powodzenia wezwania to złożenie zapisów na sprzedaż nie mniej niż 38.250.000 akcji spółki Zakłady Chemiczne Police, co stanowi 51 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

W celu zabezpieczenia finansowania transakcji ZAT zawarły umowę kredytu pomostowego z PKO Bankiem Polskim SA na kwotę 400 mln zł.

Nabycie akcji Polic finansowane będzie z emisji nowych ZAT za 569 mln zł.

bEiJMZzN

Azoty Tarnów liczą na szereg synergii w związku z powiększeniem grupy, m.in. na zwiększenie skali prowadzonej działalności, zwiększenie asortymentu oferowanych produktów w segmencie nawozów mineralnych, poprawę efektywności i warunków zaopatrzenia w surowce (w tym w szczególności w gaz ziemny), zbilansowania dostaw i produkcji amoniaku na potrzeby powiększonej grupy i inne.

Wzmocniona Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów będzie największym producentem nawozów mineralnych jedno- i wieloskładnikowych w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie jednym z największych polskich przedsiębiorstw.

Obecnie największym akcjonariuszem Polic jest Skarb Państwa, który posiada 59,43 proc. akcji.

bEiJMZzO

| |
| --- |

bEiJMZAi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)