Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZE PAK nie chce się dzielić zyskiem. Tłumaczy, że...

0
Podziel się

Polityka dywidendowa spółki zakłada, że do końca 2016 roku zarząd ZE PAK będzie rekomendować wypłatę na dywidendę do 30 proc. jednostkowego zysku.

ZE PAK nie chce się dzielić zyskiem. Tłumaczy, że...
(ELEKTROWNIA KONIN PATNOW)
bErZOiBN

Zarząd ZE PAK nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy za 2013 rok - podała spółka w komunikacie. Zarząd chce przekazania całego zysku na zasilenie kapitału zapasowego.

_ - Zgodnie z podjętą uchwałą zarząd spółki postanowił odstąpić w zakresie podziału zysku za rok 2013 od zastosowania polityki dywidendowej zaprezentowanej podczas pierwszej oferty publicznej spółki i zarekomendować Walnemu Zgromadzeniu Spółki niewypłacanie dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za rok 2013 _ - podano w komunikacie.

Dodano, że decyzję o odstąpieniu od polityki dywidendowej podjęto ze względu na spadek cen energii oraz potrzeby związane z rozwojem spółki, a w szczególności potrzeby wynikające z programu inwestycyjnego.

bErZOiBP

Polityka dywidendowa spółki zakłada, że do końca 2016 roku zarząd ZE PAK będzie rekomendować wypłatę na dywidendę do 30 proc. jednostkowego zysku. W dłuższej perspektywie polityka dywidendowa ZE PAK zakłada przeznaczanie do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto na dywidendę.

Spółka nie wypłaciła dywidendy za 2012 rok.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce ZE PAK i o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bErZOiCq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)