Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zerwana umowa z Polimeksem i groźba kary

0
Podziel się

Spółka poinformowała, że w jej ocenie zamawiający nie ma podstaw do odstąpienia od umowy.

prezes Gregor Sobish
prezes Gregor Sobish (Polimex-Mostostal SA)
bEqaTOKZ

Zamawiający odstąpił od umowy z Polimeksem na modernizację stadionu w Zabrzu i wezwał spółkę do zapłaty kary umownej w wysokości 18,5 mln zł brutto - poinformował Polimex w komunikacie. Jako przyczynę odstąpienia od umowy zamawiający wskazał m.in. zawinione opóźnienia spółki.

_ - Spółka wielokrotnie oraz na bieżąco informowała zamawiającego o brakach i błędach w dokumentacji projektowej dotyczącej sieci zewnętrznych, uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z harmonogramem. Spółka przekazała również uwagi zamawiającemu do dokumentacji projektowej w zakresie sieci zewnętrznych, rozwiązań zawartych w projekcie instalacji oddymiania garażu oraz w zakresie zaprojektowanych kanałów wentylacyjnych, które według spółki były niezgodne z aprobatami technicznymi i uniemożliwiały wykonanie kanałów zgodnie z umową _ - napisał Polimex w komunikacie.

_ - Spółka przekazała również uwagi do rozwiązań zawartych w projekcie drogowym w konsekwencji których zamawiający zmienił projekt drogowy określony w umowie, zwracała również uwagę na problemy komunikacyjne oraz zwłokę w kontakcie z inżynierem umowy oraz zamawiającym w zakresie akceptacji wniosków materiałowych oraz projektów warsztatowych _ - dodano w komunikacie spółki.

bEqaTOLb

Polimex poinformował, że w jego ocenie zamawiający nie ma podstaw do odstąpienia od umowy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEqaTOLC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)