Notowania

sesja na wall street
17.07.2012 23:03

Zmiana kierunku na Wall Street. Oto powody

Indeksy wzrosły w reakcji na wypowiedź szefa Fedu i lepsze od prognoz wyniki amerykańskich spółek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Amerykańskie indeksy wzrosły dziś w reakcji na wypowiedź Bena Bernanke, szefa Fedu, który zapowiedział gotowość do działania w celu zwiększenia ożywienia gospodarczego USA. Inwestorzy pozytywnie przyjęli też publikację wyników m.in. Coca-Coli i Goldman Sachs.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,61 proc., do 12.805,32 pkt. Nasdaq zwyżkował o 0,45 proc. i wyniósł 2.910,04 pkt. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,74 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.363,67 punktów.

Zobacz przebieg notowań na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Gospodarka amerykańska kontynuuje ożywienie, wygląda na to, że aktywność gospodarcza w USA uległa spowolnieniu w pierwszej połowie tego roku. Dane makroekonomiczne z gospodarki amerykańskiej w ostatnim czasie miały generalnie negatywny wydźwięk. Wzrost gospodarczy w USA w drugim kwartale był prawdopodobnie niższy niż 2 proc. _ - powiedział dziś Bernanke.

Szef Fedu podkreślił, że frustrująco powolny pozostaje wzrost zatrudnienia w USA._ - Fed jest gotowy aby podjąć dalsze kroki, we właściwy sposób, w celu promocji silniejszego ożywienia gospodarczego _ - powiedział Bernanke. Szef Fedu nie zasygnalizował jednak, jakie kroki i kiedy mogłyby zostać podjęte.

Analitycy zwracają uwagę, że ta zapowiedź gotowości do dalszych działań została dobrze przyjęta przez rynek. - _ Rynek wierzy w Fed. Inwestorzy ciągle wierzą, że Fed zrobi wszystko co możliwe, by statek utrzymał się na powierzchni _ - powiedział Jack Ablin, doradca inwestycyjny z BMO Harris Private Bank.

Część ekspertów podkreśla jednak, że Bernanke nie mówił jeszcze o QE3, bo żadne szczegóły dotyczące dalszego luzowania polityki monetarnej w USA nie padły._ - Jeśli gospodarka będzie się osłabiać, to Bernanke prawdopodobnie wróci do stołu. Jeszcze się nie wystrzelał i dopóki tego nie zrobi, rynki będą prawdopodobnie się trzymać _ - ocenił Bruce Bittles, z Robert W. Baird & Co.

Fed podał dziś również, że produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2012 roku wzrosła o 0,4 procent. W maju wskaźnik spadł o 0,2 procent. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca.

Ceny konsumpcyjne w USA w czerwcu 2012 r. pozostały bez zmian w ujęciu miesiąc do miesiąca. Inflacja bazowa wyniosła 0,2 proc. w czerwcu mdm. Analitycy spodziewali się, że wskaźnik CPI pozostanie bez zmian mdm oraz CPI bazowy wzrośnie o 0,2 proc. mdm. Rok do roku wskaźnik CPI wzrósł w czerwcu o 1,7 proc., a po odliczeniu cen żywności i energii wzrósł o 2,2 proc. Tutaj analitycy spodziewali się odpowiednio wzrostu: o 1,6 proc. i o 2,2 procent.

Dobrymi wynikami pochwaliły się amerykańskie firmy. Goldman Sachs zanotował w II kw. 2012 r. zysk na akcję w wysokości 1,78 USD wobec 1,18 USD na akcję konsensusu. Przychody wyniosły w II kw. 6,63 mld USD wobec oczekiwanych przez analityków 6,25 mld USD.

Coca-Cola Company zanotowała w II kw. 2012 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,22 USD. Analitycy spodziewali się zysku 1,19 centów na akcję. Przychody spółki wyniosły w II kw. 13,1 mld USD wobec prognozowanych przez analityków 12,98 mld USD.

O około 4 proc., do historycznie najwyższych poziomów, rósł we wtorek kurs spółki Walt Disney, po tym jak analitycy Bank of America podnieśli rekomendację dla jej papierów do _ kupuj _ z _ neutralnie _.

Sam porównuj na wykresach kursy spółek, czy indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, bernanke, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz