Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w grupie Polsat. Finał przejęcia w lipcu

0
Podziel się:

Telewizja Polsat kupi spółkę Polskie Media za 99 mln zł.

Zmiany w grupie Polsat. Finał przejęcia w lipcu
(Adam Guz/Reporter)

Telewizja Polsat podpisała warunkową umowę na zakup 100 procent udziałów w spółce Polskie Media, operatorze kanałów TV4 i TV6, za 99 mln zł. Proces akwizycyjny ma zakończyć się w lipcu._ _

_ - Nabycie kanałów TV4 i TV6 wpisuje się w strategię Grupy Polsat, której celem jest umocnienie pozycji rynkowej Telewizji Polsat poprzez wzrost oglądalności. Kanały TV4 i TV6 mają koncesję na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, która obecnie jest najdynamiczniej rozwijającym się segmentem dystrybucyjnym na rynku telewizyjnym _ - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

_ - Grupa Polsat wraz z nowo nabytymi kanałami TV4 i TV6 miała w 2012 r. 23,5-procentowy udział w oglądalności, a jej udział w rynku reklamy wyniósł 25,3 procent. Spółka Polskie Media odnotowuje rosnące przychody reklamowe w wyniku zwiększania zasięgu technicznego oraz uruchomienia nowego kanału TV6. Okresowo wyższe koszty prowadzonej działalności wynikają głównie z przejściowego efektu podwójnego nadawania analogowego i cyfrowego _ - dodał.

W komunikacie podano również, że transakcja zostanie sfinalizowana za pomocą środków własnych. Zakończenie procesu akwizycyjnego zaplanowano na lipiec. Aby transakcja doszła do skutku, muszą zostać spełnione dwa warunki zawieszające - kupujący musi uzyskać zgodę UOKiK, a sprzedający muszą wykupić udziałowców mniejszościowych.

Dodano, że wraz z nabyciem spółki Polskie Media, zarząd Cyfrowego Polsatu spodziewa się licznych synergii m.in. programowych, technicznych, marketingowych oraz wynikających z funkcjonowania działów wspierających.

Polskie Media należą do związanych z Zygmuntem Solorzem-Żakiem cypryjskich spółek Karswell Limited oraz Overseas Limited.

Grupa Polsat poinformowała również o sprzedaży spółki RSTV na rzecz Emitela za kwotę 45,5 mln zł.

_ - W związku z przejściem w ramach telewizji naziemnej z nadawania analogowego na cyfrowe, dalsza działalność spółki RSTV wiązałaby się z koniecznością ponoszenia dodatkowych inwestycji i nie dawałaby Grupie Polsat możliwości uzyskania w przyszłości dodatkowych synergii _ - napisano w komunikacie.

Dodano, że zgodnie z posiadaną przez Cyfrowy Polsat umową kredytową środki pozyskane ze zbycia udziałów w spółce RSTV w zostaną w całości przeznaczone na częściową spłatę kredytu terminowego zaciągniętego na zakup Telewizji Polsat.

Spółka RSTV zajmuje się świadczeniem usług transmisji sygnału.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)