Notowania

zyski banków
18.10.2013 12:31

Zmiany w księgowaniu przychodów uderzą w zyski banków?

Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje zmian w księgowaniu przychodów z bankassurance w kilku mniejszych bankach. Komisja chce, by zmiany te zostały uwzględnione przez banki w wynikach po trzecim kwartale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bedo/Dreamstime)

Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje zmian w księgowaniu przychodów z bankassurance w kilku mniejszych bankach. Komisja chce, by zmiany te zostały uwzględnione przez banki w wynikach po trzecim kwartale. Wpływ wprowadzenia nowych zasad księgowych na cały sektor bankowy ma być bardzo ograniczony.

_ - Wpływ zmiany rozliczenia bankassurance na cały sektor bankowy będzie bardzo ograniczony. Dotyczy to paru banków i to nie największych. Liczę, że te banki, które tego nie zrobiły po półroczu, uwzględnią nasze uwagi z marca w wynikach po wrześniu _ - poinformował wiceprzewodniczący KNF, Wojciech Kwaśniak.

Alior Bank poinformował w czwartek, że po konsultacjach z Komisją Nadzoru Finansowego, zdecydował się zmienić sposób księgowania przychodów z tytułu bancassurance. Zmiana ta obniży wynik netto banku w trzecim kwartale o 105 mln zł oraz spowoduje spadek poziomu kapitałów własnych na koniec ubiegłego roku o około 330 mln zł, w związku z czym bank nie wyklucza pozyskania dodatkowego kapitału.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zyski banków, alior bank, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz