Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w zarządzie Telekomunikacji Polskiej

0
Podziel się:

Roland Dubois zrezygnował z funkcji członka zarządu do spraw finansów.

Zmiany w zarządzie Telekomunikacji Polskiej

Roland Dubois zrezygnował z funkcji członka zarządu do spraw finansów Telekomunikacji Polskiej - poinformowała spółka w komunikacie.

Jego obowiązki przejmie Jacques de Galzain, dyrektor wykonawczy grupy TP ds. finansów, który od ponad roku pełni funkcję członka zarządu ds. finansowych w PTK Centertel.

Telekomunikacja Polska nie podaje przyczyn odejścia Dubois. Nie wiadomo, czy ma ono związek ze złożeniem przez DPTG do Trybunału Arbitrażowego pozwu przeciwko Telekomunikacji Polskiej. Chodzi o spór w sprawie 2,4 mld koron duńskich, czyli 1,24 mld zł - podał na stronie główny akcjonariusz duńskiej spółki, GN Store Nord.

TP i DPTG spierają się od 2001 roku o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP Przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon połączenie światłowodowe. Według kontraktu, część zapłaty miała formę blisko 15 proc. dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji. Strony nie zgadzają się, co do kalkulacji tego przychodu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)