Notowania

giełda
20.05.2013 15:00

Znany producent wędlin idzie na giełdę

Tarczyński, producent wyrobów wędliniarskich, oczekuje że z nowej emisji 5 mln akcji serii F pozyska 57 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tarczyński/Materiały Prasowe)

Środki przeznaczy głównie na inwestycje w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Ujeźdźcu Małym - podano w prospekcie emisyjnym.Grupa Tarczyński realizuje program inwestycyjny na lata 2011-2014 o wartości 66,5 mln zł, obejmujący rozbudowę zakładu produkcyjnego w Ujeźdźcu Małym.

Jak podano w prospekcie, 40 mln zł na ten cel ma pochodzić właśnie z oferty publicznej, a 14,5 mln zł z dotacji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do tej pory spółka poniosła wydatki na rozbudowę zakładu w kwocie 14,23 mln zł.

_ W przypadku pozyskania z emisji akcji serii F środków finansowych, spółka rozpocznie w II kwartale kontynuację prac montażowych. Zakłada się zakończenie zadania inwestycyjnego rozbudowy zakładu w Ujeźdźcu do 25 października 2014 r. _ - podano w prospekcie.

Tarczyński planuje także przeznaczyć ok. 10 mln zł na zasilenie kapitału obrotowego oraz ok. 7 mln zł na spłatę części zadłużenia.Za lata 2013-2014 zarząd spółki nie będzie wnioskował o wypłacanie dywidendy z wypracowanego zysku.W piątek Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Tarczyński w związku z ofertą publiczną akcji serii F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B (1.346.936 sztuk), C (2 mln sztuk), F (od 1 do 5 mln sztuk) oraz praw do akcji serii F (od 1 do 5 mln sztuk).Spółka oczekuje, że pierwszy dzień notowań PDA na rynku regulowanym GPW będzie miał miejsce w okolicach 18 czerwca.

Oferującym jest DI BRE Banku.Grupa Tarczyński wypracowała w 2012 r. 10,8 mln zł zysku netto, 21,2 mln zł zysku operacyjnego oraz 386,7 mln zł przychodów.Tarczyński jest istniejącą od 1990 roku spółką zajmującą się produkcją wędlin. Obecnie jedynymi akcjonariuszami spółki są jej założyciele Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz